Nieopodatkowana działalność internetowa od kilku lat jest monitorowana przez urzędników skarbowych. Obowiązek ten wynika z krajowego planu dyscypliny finansowej - mówi Wiesława Dróżdż, z Ministerstwa Finansów.
Ostatnio media obiegła informacja, że Izba Skarbowa we Wrocławiu ogłosiła błyskawiczny przetarg na zakup oprogramowania, które ma służyć do ścigania podatników aktywnych w internecie. Co jest jego przedmiotem?
Referat działający we Wrocławiu obsługuje 193 urzędy skarbowe południowej Polski, co spowodowało konieczność zakupu wsparcia informatycznego w większym rozmiarze. W związku z tym 30 grudnia 2011 r. ogłoszono przetarg nieograniczony. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udostępnieniu internetowej bazy danych (online), zawierającej archiwalne dane internetowych serwisów aukcyjnych oraz ogłoszeniowych, zaopatrzonej w informatyczny program wyszukiwawczy (narzędzie informatyczne). Narzędzie to ma umożliwić pracownikom referatu efektywne wykonywanie zadań w zakresie identyfikacji podmiotów działających w internecie.