Pracownicy, którzy otrzymują od pracodawcy dofinansowanie do wypoczynku, muszą uwzględnić to w rozliczeniach z fiskusem. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy spełnią warunki pozwalające na zwolnienie z podatku takiego dofinansowania

Czy ważna jest działalność organizatora

Pracownik korzysta z dopłaty do wypoczynku pochodzącej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS), realizowanej na podstawie obowiązującej w firmie tabeli dopłat, z zastosowaniem kryterium dochodowego. Dopłata jest wypłacana na podstawie złożonego przez pracownika wniosku, do którego załączona jest faktura VAT. Podatnik zabrał na tegoroczne wakacje czteroosobową rodzinę, w tym dwoje niepełnoletnich dzieci. Czy dla korzystania ze zwolnienia z PIT ważny jest zakres działalności organizatora wczasów?

Czy wypłata gotówki bez PIT jest limitowana

Pracodawca wypłaca pracownikom dopłaty do wypoczynku letniego w gotówce. Czy taka forma wsparcia jest zwolniona z PIT tylko w granicach limitu?

Czy 100-proc. dopłata jest zwolniona z PIT

Pracodawca na wniosek zainteresowanych pracowników przyznał z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dofinansowanie do krajowego wypoczynku dzieci (zorganizowanego w formie wczasów, kolonii, obozów, zimowisk, rajdów, zielonych szkół). W niektórych przypadkach było to dofinansowanie w pełnej wysokości przedłożonego przez pracownika rachunku wystawionego przez organizatora wypoczynku dzieci. Czy 100-proc. dopłata będzie zwolniona z PIT?

Czy każde wczasy będą objęte dopłatą

Podatnicy postanowili, że w tym roku zorganizują wczasy na własną rękę. Zabiorą ze sobą dwójkę dzieci – 10- i 12-letnie. Firma oferuje im dofinansowanie do takich wczasów. Czy dopłata ta będzie zwolniona z podatku?

Czy są jakieś kryteria dla organizatorów

Podatniczka zamierza po raz pierwszy skorzystać z dofinansowania do wczasów, które zapewnia jej firma. Chce wykupić kolonie dla swojego 15-letniego syna. Czy przepisy wskazują, jakie warunki musi spełnić organizator wypoczynku, aby dofinansowanie było zwolnione z podatku?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jaki rodzaj dofinansowania do wypoczynku wpłynie na rozliczenie PIT.