Osoba, która w 2010 roku uzyskała dochody z pracy, powinna złożyć w urzędzie skarbowym PIT-37 do 2 maja 2011 r. Jeśli dodatkowo miała inne źródła przychodów, sposób rozliczenia będzie zależał od rodzaju zarobków

Czy w PIT-37 można przekazać 1 proc.

Podatnik w PIT-37 wykaże dochody ze stosunku pracy uzyskane w 2010 roku. Czy może przekazać 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego?

Czy niezłożenie PIT-37 jest karane grzywną

Podatnik nie złożył rocznego zeznania PIT-37 za 2009 rok (składanego do 30 kwietnia 2010 r.), bo nie wiedział, że ma taki obowiązek. Czy urząd skarbowy może ukarać go grzywną?

Czy można złożyć dwa zeznania roczne

Podatniczka w 2010 roku uzyskiwała dochody z pracy. Zarobiła też na giełdzie. Czy dochody te musi wykazać przed urzędem skarbowym na oddzielnych drukach?

Czy ustawa o PIT określa źródła przychodów

Studentka w 2010 roku pracowała dorywczo. Forma zatrudnienia była różna – umowa o pracę, umowa-zlecenie, umowa dzierżawy. Czy ustawodawca wskazuje, które dochody podlegają opodatkowaniu?

Czy dochody z pracy są ujęte w PIT-11

Pracodawca podatnika, który zatrudniał go w 2010 roku, nie przesłał mu do dziś informacji PIT-11. Czy w tym druku powinny się znaleźć dane o kwocie zarobków z pracy?

Czy wykazać dochody mniejsze niż 3091 zł

W 2010 roku podatnik zarobił 3 tys. zł z umowy o pracę. Czy musi złożyć zeznanie roczne?

Czy jest rubryka na dochody z pracy

Podatniczka po raz pierwszy będzie wypełniać zeznanie PIT-37. W 2010 roku uzyskała bowiem dochody z pracy. Czy deklaracja ta zawiera rubryki na wpisanie dochodów z pracy?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć dochody z pracy w rocznym zeznaniu podatkowym
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.