Osoby, które nabyły prawo do ulgi odsetkowej, zaciągając kredyt hipoteczny na nabycie mieszkania do końca 2006 roku, mogą w rocznym zeznaniu podatkowym PIT za 2010 rok odliczać faktycznie zapłacone odsetki od takiej pożyczki

Czy liczy się rodzaj inwestycji

W 2003 roku podatnik nabył prawo do ulgi odsetkowej i tylko raz, w zeznaniu za tamten rok, odliczył odsetki od kredytu w wysokości 3 tys. zł. W 2006 r. zaciągnął kredyt na zakup nowego mieszkania. Akt notarialny został podpisany w ubiegłym roku. Czy można dokonać odliczenia od dochodu za 2010 rok?

Czy limit ulgi może się zmniejszyć

Podatnik nabył prawo do ulgi odsetkowej w 2005 roku. Czy w stosunku do podatnika, który korzysta już z odliczeń w ramach ulgi odsetkowej, limit odliczenia może ulec zmniejszeniu?

Czy jest ulga w związku z nowym kredytem

Podatnik w ubiegłym roku zaciągnął kredyt na zakup mieszkania. Czy wydatki na spłatę odsetek można odliczyć w rocznym PIT?

Czy można przenieść ulgę na następny rok

W związku z zakończeniem budowy domu podatniczka nabyła prawo do odliczenia odsetek od kredytu zapłaconych w latach 2006 – 2010. Czy można odliczyć od dochodu niepełną kwotę odsetek od kredytu w ramach ulgi odsetkowej, tak aby skorzystać z pełnej ulgi prorodzinnej, a pozostałą część odsetek odliczyć w kolejnym zeznaniu podatkowym?

Czy można odliczyć zakup gruntu

Podatnik nabył od dewelopera domek jednorodzinny wraz z działką. Czy można odliczyć od dochodu odsetki zapłacone od części kredytu przeznaczonego na nabycie gruntu?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak odliczyć ulgę odsetkową w nietypowych sytuacjach.