Rozpoczął się sezon przedświątecznych zakupów i imprez. Przy robieniu upominków czy organizacji spotkań wigilijnych bądź mikołajkowych warto zachować ostrożność. Organy podatkowe mogą zainteresować się taką aktywnością i nakazać rozliczenie prezentu lub wartości spotkania podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Czy PIT objęte są darmowe świadczenia

Podatnik chce w ramach prezentu pod choinkę dla swojej żony kupić wycieczkę zagraniczną i wizytę w salonie spa. Czy od takiego podarunku będzie trzeba zapłacić podatek dochodowy?

Czy prezenty dla emerytów są zwolnione

Firma chce z okazji świąt przekazać upominki swoim byłym pracownikom, którzy są na emeryturze. Czy takie świadczenia są zwolnione z PIT?

Czy prezent od szefa będzie opodatkowany

Pracownicy otrzymali od szefa paczki mikołajkowe dla swoich dzieci. Niewykluczone, że prezenty będą też wręczane pracownikom. Czy od takich podarunków trzeba zapłacić podatek?

Czy bony są zwolnione z opodatkowania PIT

Pracodawca chce wręczyć swoim pracownikom z okazji świąt Bożego Narodzenia bony, za które będą mogli zrobić zakupy świąteczne. Czy wartość tych bonów jest zwolniona z podatku dochodowego?

Czy wartość imprezy stanowi przychód

Spółka organizuje swoim pracownikom spotkanie andrzejkowe, mikołajkowe i wigilijne. Czy wartość takich spotkań przypadająca na każdego pracownika będzie jego przychodem?

Czy bony pracownicze podlegają VAT

Duża spółka z Poznania chce przekazać swoim pracownikom bony świąteczne. Czy będą one podlegały VAT?

Czy prezent świąteczny to darowizna towarów

Podatnik chce kupić swojej narzeczonej komputer w ramach prezentu gwiazdkowego. Czy każdy prezent świąteczny będzie traktowany jak darowizna?
W pełnej wersji artykułu poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak opodatkowane są bony i paczki oraz imprezy mikołajkowe.