Czy pracownik zapłaci podatek od pożyczki

Pracownik firmy otrzymał pożyczkę wypłaconą z pieniędzy kasy zapomogowo-pożyczkowej. Czy od takiej pożyczki pracownik zapłaci podatek?

Czy pożyczka w gotówce jest opodatkowana

Brat czytelnika poprosił o pożyczkę na sumę 10 tys. zł. Pieniądze ma przynieść w torbie. Czy brat będzie musiał zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?

Czy kolega zapłaci podatek od pożyczki

Pożyczyłem koledze 10 tys. zł na zakup samochodu. Czy od takiej pożyczki trzeba zapłacić podatek?

Czy pasierbica skorzysta ze zwolnienia

Ojczym pożyczył pasierbicy 20 tys. zł przelewem na konto bankowe. Czy pasierbica skorzysta ze zwolnienia z podatku od tej czynności?

Czy deklarację trzeba złożyć w urzędzie skarbowym

Czytelniczka otrzymała od matki przelewem na konto pożyczkę i chce skorzystać ze zwolnienia z podatku. Matka mieszka w miejscowości nadmorskiej, a podatniczka w Kielcach. W którym urzędzie skarbowym należy złożyć deklarację na podatek od czynności cywilnoprawnych? Czy w urzędzie właściwym dla córki?

Czy do zeznania należy dołączyć inne dokumenty

Podatnik otrzymał pożyczkę od siostry, spełnił wszystkie warunki do zwolnienia z podatku. Pozostaje mu tylko zanieść dokumenty do urzędu skarbowego, czyli złożyć deklarację. Czy musi do niej dołączyć dokumenty potwierdzające transakcję?

Czy firma zapłaci podatek za pracownika

Spółka z o.o. ma przejściowe trudności finansowe wynikające z tego, że jej kontrahenci nie uregulowali zobowiązań. Potrzebuje jednak środków na funkcjonowanie. Jeden ze wspólników może pożyczyć firmie brakujące 7 tys. zł. Czy od tej kwoty spółka zapłaci podatek?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć otrzymaną pożyczkę.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.