Podatnik, który zapomniał złożyć w terminie zeznanie podatkowe może być ukarany grzywną za popełnienie wykroczenia skarbowego.

Czy informacja PIT-11 zastępuje rozliczenie

W lutym podatnik otrzymał od swojego pracodawcy informację PIT-11 o uzyskanych dochodach w 2009 roku. Nie złożył jednak PIT-37, uznając, że skoro urząd skarbowy otrzymał PIT-11, drugie zeznanie jest niepotrzebne. Czy postąpił prawidłowo?

Czy niezłożenie PIT to wykroczenie

Podatniczka zapomniała złożyć PIT za 2009 rok. Czy popełniła wykroczenie skarbowe?

Czy kwota zaległego podatku wpływa na karę

W PIT za 2009 rok podatnik wykazał 2,5 tys. zł podatku do zapłaty. Nie wykazał jednak wszystkich dochodów i nie zapłacił podatku od tej nieujawnionej kwoty. Czy kara będzie zależała od kwoty niezapłaconego podatku?

Czy za zatajenie dochodów jest kara

Podatnik nie wykazał w rocznym PIT wszystkich dochodów. Czy za zatajenie dochodów może zostać ukarany?

Czy działanie uporczywe jest sankcjonowane

Podatniczka trzeci rok z rzędu nie wpłaca w terminie należnego podatku, który wykazuje w rocznym PIT. Czy jej działanie może zostać przez urząd skarbowy uznane za uporczywe. Czy takie działanie podlega karze?

Czy czynny żal chroni przed karą grzywny

Podatnik nie złożył zeznania za 2009 rok i nie wpłacił podatku do 30 kwietnia 2010 r. Czy może zrobić to teraz wraz z czynnym żalem i w ten sposób uniknąć sankcji karnych skarbowych?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie są skutki braku rozliczenia.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.