Podatnik, który nie złożył zeznania, może zostać ukarany przez urząd skarbowy. Dodatkowe sankcje zostaną nałożone na podatnika, gdy oprócz niezłożonego PIT nie wpłaci on w terminie podatku. Przed karą uchronić może jedynie czynny żal.

Czy za niezłożenie rocznego PIT grozi kara

Podatnik nie złoży PIT za 2009 rok, bo wyjeżdża za granicę. Czy za niezłożenie zeznania może zostać ukarany?

Czy urząd wezwie do złożenia zeznania

Podatniczka otrzymała PIT-11 od swojego byłego pracodawcy. Jednak jej zarobki za ubiegły rok nie przekroczyły 3091 zł, dlatego nie planuje ona złożenia rocznego PIT. Czy urząd skarbowy może wezwać ją do złożenia wyjaśnień?

Czy niewpłacenie 75-proc. PIT podlega sankcjom

U podatnika zakończono postępowanie w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów. Nałożono na niego karny 75-proc. PIT. Podatnik jednak jeszcze nie zapłacił tego podatku, mimo że termin na zapłatę minął. Czy dodatkowo może zostać ukarany sankcjami karnymi skarbowymi?

Czy przelicza się stawki dzienne

Sankcje za wykroczenia lub przestępstwa skarbowe określane są w stawkach dziennych. Czy stawki te przelicza się w jakiś sposób?

Czy będzie kara za kłamstwo w PIT

Podatnik złożył już PIT za 2009 rok. Nie uwzględnił w nim jednak jednego źródła dochodów. Czy może zostać za to ukarany?

Czy uporczywe działania są ścigane

Podatnik w ubiegłym roku nie zapłacił należnego za 2008 rok podatku. W rozliczeniu za 2009 rok też tego nie zrobi. Czy za takie działanie może zostać ukarany?

Czy czynny żal ochroni przed karą

Podatnik nie złożył deklaracji PIT za 2008 rok. Planuje zrobić to teraz. Czy przed karą może uchronić go czynny żal?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: PIT 2009: co grozi za niezłożenie zeznania.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.