Podatnicy, którzy chcą wysłać zeznanie roczne PIT przez internet, mogą skorzystać z formularzy interaktywnych lub udostępnionej przez Ministerstwo Finansów aplikacji e-Deklaracje Desktop.
Przesłanie zeznania rocznego za 2009 rok przez internet jest dość proste. Jednak po pobraniu formularza interaktywnego lub aplikacji desktopowej ze strony e-deklaracje.gov.pl, podatnik musi pamiętać o kilku zasadach obowiązujących przy tego typu rozliczeniach. I tak do zeznań wypełnianych na ekranie komputera stosowane są nieco inne, ale mające znaczenie, zasady interpunkcyjne. Przykładowo, zamiast przecinka, który oddziela złote od groszy, należy wstawić kropkę. Ponadto podatnicy, którzy chcą przesłać zeznanie przez internet bez podpisu elektronicznego, muszą znać kwotę przychodu z rozliczenia za 2008 rok.
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się krok po kroku jak rozliczyć zeznanie PIT za 2009 rok przez internet:

Krok 1 – aktualizacja programów

Krok 2 – pobranie formularza

Krok 3 – wypełnienie formularza

Krok 4 – podpisanie zeznanie

Krok 5 – wymogi dla małżonków

Krok 6 – wysyłanie PIT

Krok 7 – pobranie urzędowego potwierdzenia odbioru

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Rozliczenie roczne PIT za 2009 rok przez internet – krok po kroku.

Sprawdź również odpowiedzi na pytania:

Jak usunąć problem z programem

Czy mogę przesłać e-PIT e-mailem

Kiedy wysyłka jest zakończona

Co należy zrobić, jeśli w e-zeznaniu pojawił się błąd