Przy wypełnianiu zeznania za 2009 rok podatnikowi może wyjść dopłata lub nadpłata podatku. W pierwszym przypadku pieniądze na konto fiskusa muszą trafić najpóźniej 30 kwietnia 2010 r. Na zwrot nadpłaty trzeba poczekać trzy miesiące.

Czy wraz z zeznaniem trzeba wpłacić podatek

Podatniczka wypełniła już roczny PIT. Musi dopłacić 1,5 tys. podatku. Czy gdyby chciała teraz złożyć zeznanie, od razu musi wpłacić pieniądze?

Czy fiskus może nie zwrócić nadpłaty

Podatnik w rozliczeniu za 2008 rok nie uregulował należnego podatku w wysokości 700 zł. W PIT za 2009 rok wykazał nadpłatę w kwocie 570 zł. Czy urząd może nie oddać mu tej nadpłaty?

Czy urząd ma termin na zwrot nadpłaty

Podatnik w PIT za 2009 rok wykazał 2,3 tys. zł nadpłaty podatku. Czy przepisy podatkowe określają termin, w którym urząd skarbowy powinien te pieniądze zwrócić?

Czy termin zwrotu może być przesunięty

Zeznanie za 2009 rok podatnik złożył na początku lutego 2010 r. Teraz musi je skorygować, bo zapomniał uwzględnić ulgę internetową. Czy termin na zwrot nadpłaty będzie przesunięty?

Czy podatnik wybierze formę zwrotu podatku

Z rozliczenia za 2009 rok podatniczce wyszła nadpłata podatku. Chciałaby zwrot otrzymać na konto bankowe. Czy jest to możliwe?

Czy dopłatę przekazać na konto urzędu

Podatnik musi dopłacić 4 tys. podatku za 2009 rok. Czy może przekazać te pieniądze przelewem bankowym na konto urzędu skarbowego?

Czy starać się o ulgę w zapłacie podatku

Podatniczka nie ma pieniędzy na zapłatę 3 tys. podatku za 2009 rok. Czy może poprosić urząd skarbowy o przyznanie jej ulgi w zapłacie podatku, np. rozłożenie go na raty?

Czy nadpłatę pomniejszy 1 proc.

Podatnik złożył korektę zeznania PIT za 2009 rok. Wykazał w niej nadpłatę. Chciałby też przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Czy nadpłata zostanie pomniejszona o 1 proc.?

Czy wystąpi nadpłata w zaliczkach PIT

Pracodawca podatnika pobierał zbyt wysokie zaliczki na podatek dochodowy w trakcie 2009 roku. Czy może powstać nadpłata w zaliczkach?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w zeznaniu PIT za 2009 rok rozliczyć dopłatę lub nadpłatę.

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.