Od początku roku podatnicy przesłali przez internet ponad milion e-deklaracji. Najczęściej z tej możliwości korzystali pracodawcy, którzy przesłali prawie 840 tys. PIT-11.
Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, system do składania deklaracji i zeznań drogą elektroniczną cieszy się coraz większą popularnością. Okazuje się, że korzystają z niego głównie nie osoby fizyczne, które chcą złożyć swoje zeznanie roczne, ale pracodawcy i przedsiębiorcy. Od początku tego roku pracodawcy przesłali ponad 837 tys. e-deklaracji PIT-11, czyli informacji o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Przedsiębiorcy złożyli z kolei ponad 134 tys. deklaracji VAT-7, ponad 78 tys. PIT-8C, prawie 33 tys. PIT-4R oraz prawie 15 tys. VAT-UE. System do składania deklaracji i zeznań podatkowych przez internet jest również popularny wśród osób fizycznych, które chcą się rozliczyć z fiskusem za 2009 rok, do których nie jest potrzebny e-podpis. Najczęściej podatnicy składali zeznanie e-PIT-37 (ponad 29 tys.).
Ze zbiorczych danych MF wynika, że wszystkich rodzajów deklaracji złożono od początku roku ponad 1 mln 161 tys. Dziennie podatnicy składają więc po kilkadziesiąt tysięcy zeznań elektronicznych. Wzrost zainteresowania e-zeznaniami widać również, gdy porównamy dane za ubiegłe lata. W 2009 roku przez internet podatnicy złożyli 760 tys. deklaracji.