Skarbowcy zapłacą za złe decyzje. Chcą polis OC

22.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 22.10.2009, 14:05

Platforma Obywatelska zamierza obciążyć urzędników odpowiedzialnością za błędy. Urzędnicy będą osobiście odpowiadać za złe decyzje, również finansowo. Skarbowcy żądają ubezpieczenia OC i ostrzegają przed paraliżem administracji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Marek(2009-10-22 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie

    Odpowiedz
  • soplica(2009-10-22 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Za OC niech sobie sami płacą jak lekarze , pielęgniarki, policjanci. No i moze wreszcie zajma sie studiowaniem przepisow, a nie zabawą na naszej klasie i degustowaniem kaweczek i herbatek.

    Odpowiedz
  • maria(2009-10-22 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    czas najwyższy.Skoro ja szary obywatel jestem zawsze ukarany za błędne decyzje,to nie widzę powodu aby i nasi wybrańcy mogli bezkarnie podejmować błędne a nawet niekiedy katastrofalne decyzje i nie ponoszą za to odpowiedzialnośći.Zgadzam się z miomi poprzednikami,że nie tylko skarbowcy ale wszyscy piastujący stanowiska urzędnicze łącznie z posłami osobiście z imienia i nazwiska byli karani finansowo i karnie za błędne wydane decyzje.Niejednokrotnie przez bubel sejmowy miliony naszych pieniędzy/bo szaraki podatki płacić musimy/idzie w błoto.Pisze ktoś że byłby to ewenement na skalę światową.Nie szkodzi,przecież nie musimy wszystkiego małpowac.Skoro u nas jest źle a nie ma innego sposobu,czas najwyższy sięgnąć po bardzo rygorystyczne środki

    Odpowiedz
  • Jak zmusić 460 Posłów do lepszej pracy?(2009-10-22 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce Posłem i ustawodawcą ze wszystkimi szkodliwymi dla narodu konsekwencjami zostają nie ludzie światli tylko polityczne miernoty.


    Wybawieniem były by okręgi jednomandatowe - Ale na to nie zgodzi się obecny Sejm bo to by rozbiło korzystny dla wszystkich Partii układ w którym paria w nagrodę wysyła swoich na 460 korzystnych finansowo etatów.

    Odpowiedz
  • Ted(2009-10-22 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    A co z aferą olejową dot. Trzebini? JUż wszystko wyjaśnione?

    Odpowiedz
  • ed(2009-10-22 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do JS - przepisy się stosuje a nie interpretuje. Właśnie "wyinterpretowane" to wypaczone prawo a takie stosuje się w urzędach. Każdy czyta po swojemu. Do tego podobna praktyka w WSA i mamy skutki.

    Odpowiedz
  • Kr.(2009-10-22 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyzszy czas,to ostatni dzwonek,zeby uchwalic ustawe,wprowadzajaca odpowiedzialnosc ,szczegolnie finansowa,za ignorancje,bezmyslnosc a czesto i zlosliwosc urzednikow panstwowych.Niech zaczna uzywac rozumu,a ci,ktorzy zatrudnili sie w urzedie tylko po to,zeby miec staly dochod i pewny etat,a nie chce im sie rzetelnie wziac do roboty,niech odejda i nie robia wiecej szkod spoleczenstwu.

    Odpowiedz
  • Ryba psuje się od głowy.(2009-10-22 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Są w Polsce 2-a miejsca pracy z alkoholem;
    - SEJM RP;
    - SAMOLOT PREZYDENTA.
    E F E K T Y;
    1.Tworzenie złego prawa /po pijanemu/;
    2. Prezydent często mówi nie wiadomo co, jak uzasadnia VETO - to mówi bez sensu.

    Odpowiedz
  • lekarz(2009-10-22 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka lat temu rząd najjasniejszej nałozył na lekarzy obowiązek pokrywania we własnym zakresie obowiązkowego OC. Od 6 lat co roku wykupuję OBOWIĄZKOWE ubezpieczenie OC (aktualnie 1000PLN/rok) bo bez aktualnego ubezpieczenia zaden szpital nie podpisze ze mna umowy. I jakoś nikt w tej kwestii sie nie burzył.

    Odpowiedz
  • Filon(2009-10-22 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czego wy polacy chcecie.Za brak poczucia odpowiedzialnosci trzeba zapłacić i każda inna narodowość to zrozumie tylko nie my.Jak policja chce zabrać pijanemu auto to też prawie nikt tego nie chce bo przecież jutro pijany musi jechać zarobić na rodzinę.I mamy pełno różnej maści narkomanów i pijaków na ulicach za kierownicą.Czas rodacy myśleć i jeszcze raz myśleć i popieraś władzę kiedy chce coś zrobić dobrze.

    Odpowiedz
  • Najlepsze ustawy w Polsce pisze się na zamówienie(2009-10-22 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Rodacy może zróbmy zrzutę na naszych Posłów.
    Zapłaćmy im ekstra kasę by w końcu się zebrali i uchwalili jakąś porządną ustawę której nie trzeba interpretować.

    Bo jak urzędnicy się mylą i powoduje to szkodę na 5 zeta to nie problem - ale jak to ostatno z rezerwami paliw 500mln czy Eureko 5 mld to można ubezpieczenie OC w WC powiesić

    Odpowiedz
  • grazia(2009-10-22 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jakt to żądają? Niech sami się ubezpieczą. Czy lekarz nie musi sam wykupić polisy OC? Każdy powinien odpowiadać za swoje błędy - urzędnicy też.
    Od nas wymaga się znajomości prawa podatkowego, a urzędnik nie musi go znać. To jakaś paranoja

    Odpowiedz
  • Teresa(2009-10-22 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    To jest słuszna decyzja, nakładająca na urzędników odpowiedzialność za wadliwie wydane decyzje dla wieluset tysięcy szarych obywateli , którym dzięki chorej machinie urzędniczej zlikwidowano firmy, zniszczono dorobek ich życia i częstokroć życie rodzinne.
    Nie może być, by w Państwie urzędnicy mogli bezkarnie podejmować błędne a wręcz niekiedy katastrofalne decyzje , nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności.
    Faktem jest, że nie tylko skarbowcy , ale wszystkie osoby piastujący stanowiska urzędnicze, także prokuratorzy, sędziowie , posłowie .. winni być byli karani finansowo , a także karnie za błędne wydane decyzje.
    Decyzje, częstokroć wymuszane , m.in. przez prokuratury i sądy !!
    Skoro przeciętny „Kowalski „( bez obrazy dla osób z tym nazwiskiem) nie ma możliwości wpłynąć na uchylenie błędnej decyzji, to nie ma innego sposobu, tylko należy sięgnąć po bardzo rygorystyczne środki.

    Odpowiedz
  • ela(2009-10-22 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to; "żądają wykupienia polis OC i ostrzegają przed paraliżem administracji" ?? A KTO podejmuje te decyzje: ja czy urzędnik. Jeśli ja to ja odpowiadam. Jeśli urzędnik to urzędnik odpowiada. I jeszcze szantażują!

    Odpowiedz
  • skarbona(2009-10-22 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    do 28 i 38 Mogę wykupić ubezpieczenie i mogę odpowiadać za swoje błędy. Ale za swoje! A nie za złe przepisy uchwalane przez naszych mądrych posłów i nie za decyzje przełożonych po jakiś dziwnych studiach np. plonistyce, fizyce, melioracji itp. To często jest ich decyzja. Z mojej zostały tylko inicjały. No i zostanie odpowiedzialność! Oni się jakoś wykręcą. Jak będzie sukces to ich, jak klęska to moja. Pewnie, że mogę się zwolnić. Ale wtedy kto zostanie? Pani od muzyki? I co wam w tej decyzji napisze? A ile czasu ją będzie pisać i "konsultować"? Mogę odpowiadać jak to będzie moja decyzja w 100%. Nawet przy tych "mądrych" przepisach. Dam sobie radę! To jak teraz sobie daję.

    Odpowiedz
  • Szary obywatel(2009-10-22 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli wyrok TK w jakiejkolwiek sprawie potwierdza, że obowiązujące przepisy, ustawy są nie zgodne z konstytucją - to twórcy tych ustaw (politycy - czyli również urzędnicy państwowi) powinni być pociągnięci do pełnej odpowiedzialności : konfiskata mienia i dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Tylko wtedy osoby bez odpowiednich kwalifikacji nie będą się pchać do koryta i bez zastanowienia uchwalać przepisów, które jak się potem okazuje są niekonstytucyjne, a których bezpośrednie skutki ponoszą zwykli obywatele.

    Odpowiedz
  • LASEK(2009-10-22 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Banda leniwych oszołomów, za złe decyzje nie ponoszą zadnej odpowiedzialnosci i jeszcze bezczelnie domagają sie od podatników składek na ubezpieczenie! Jezeli nie potrafia podejmowac decyzji to WON ze stanowiska do miotły i kopania rowów. Skończyć z kolesiostwem i protekcją na stanowiska! KAżDY URZęDNIK RAZ W ROKU POWINIEN BYć OCENIANY PRZEZ PETENTóW I OD TEGO POWINNA BYć UZALEZNIONA JEGO DALSZA PRACA! TYLKO JASNE REGUłY MOGą UPORZąDKOWAć TEN KRAJ.

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-10-22 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie może tak być ,że wiele przepisów można interpretować na różne strony.To co ma robić podatnik?Którą interpretację wybrać,jak trafić w 10.To wszystko jest chore.Co nie zrobisz i tak masz przechlapane.Najlepiej nic nie robić,siedzieć na ławce.

    Odpowiedz
  • ada(2009-10-22 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 34 lekarz
    Ale ty zarabiasz przez 1 m-c tyle, ile urzędnik przez rok - to możesz sobie wykupić ubezpieczenie. Jak będę zarabiać 20-30 tyś na m-c to też mnie będzie stać na ubezpieczenie.

    Odpowiedz
  • docenia-tor(2009-10-22 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo PO!!! Już macie mój głoswyborczy.

    Odpowiedz