Skarbowcy zapłacą za złe decyzje. Chcą polis OC

22.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 22.10.2009, 14:05

Platforma Obywatelska zamierza obciążyć urzędników odpowiedzialnością za błędy. Urzędnicy będą osobiście odpowiadać za złe decyzje, również finansowo. Skarbowcy żądają ubezpieczenia OC i ostrzegają przed paraliżem administracji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Alka99(2009-11-29 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    A kto poniesie odpowiedzialnośc za decyzje w sprawie błednego interpretowania nabycia akcji w ofercie publicznej? Ile spółek załatwiono negatywnie, rażąco naruszając prawo. Tak- powinni odpowiedzieć za to skarbowcy, poslowie i wymiar sprawiedliwości. A w dalszej kolejności (niedo)Rzecznik, który o wszystkim wiedział i nie wystąpił w obronie pokrzywdzonych.
    Szkoda gadać - to jest zdecydowanie Państwo bezprawia.

    Odpowiedz
  • Program Jaworowicz.(2009-10-22 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pokazał jak holenderski "deweloper" okrada naiwnych /wierzących w uczciwość, skuteczność prawa/ rodaków.
    Gdzie są odpowiednie służby /które potrafią robić zgiełk medialny/ - a przekręty na kilkadziesiąt milinów, oszukanych kiladziesiąt osób pozostawia się SAMYCH???
    GDZIE JEST PAŃSTWO??, ZA CO BIERZE ONO OD NAS PODATKI???

    Odpowiedz
  • WOW(2009-10-22 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli ta ustawa wejdzie w życie to doprowadzi do:
    1. paraliż administracji - nikt nie będzie chciał ryzykowac podjąć decyzji na podstawie tych przpiesów które teraz są.
    2. paraliż państwa - brak decyzji podatkowych oznacza brak dochodów państwa, a wiec nie bedzie na ochronę zdrowia, emerytury, renty, obronność, bezpieceństwo publiczne, ochronę środowiska, pensje dla nauczycieli, sędziów, prokuratorów, na remonty dróg, budowę nowych dróg, rozwój kraju.
    3. umieralnosć Polaków się zwiększy diametralnie - brak funduszy na ochornę zdrowia, no i grasujący bezkarnie bandyci.

    4. brak funduszy UE - bo kraj o takim defizycie budzetowym - blisko 150 mld zł nie będzie żądnym partnerem dla jakiejkolwiek instytucji miedzynarodowej
    5. sankcje ekonomiczne za rosnącą inflację, bezrobocie, defizyt, wahania kursów itd.
    6. totalna degrenolada państwa polskiego

    Panie Palikot, posłanki i posłowie z PO, posłanki i posłowie z PiS, posłanki i posłowie z Lewicy, posłanki i posłowie z PSL tej kadencji Sejmu opamiętajcie się w swojej walce o sondaże. Dla dobra państwa zaniechajcie uchwalania idiotycznych przpeisów prawa.
    I jeszcze jedno = gminy górnicze namawiam do składania pozwów przeciwko posłankom i posłom oraz Ministrowi Gospdarki Waldemarowi Pawlakowi za próbę uszczuplenia Waszych dochodów z podatku od neiruchomosci za wyrobiska górncize o prawie 100 mln zł rocznie.
    Gminy które posiadają na swoim trenie elektrownie i elektrociepłownie namawiam do zlożenia pozwu przeciwko posłankom i posłom któzy uchwalali przez okres od 1994 roku niejasne przpeisy prawa dotcyzące definicji budowli i próbują nadal kombinowac tak by uleclobbingowi energetycznemu co moze was pozbawić dochodów o prawie 100 mln zł rocznie.
    Wszystkie gminy namawiam do składania skarg konstytucyjnych na przpeisy ustaw - o postepwoaniu przed sądami administracyjnymi, która to ustawa uniemożliwia wam bronienie się przed niewłasciwymi decyzjami SKO,; ustawy o postępwoaniu egzkucyjnym w zakresie naliczania wam kosztów egzekucyjnych za nieściągnięte przez naczleników urzędów skarbowych należnosci podatkowe, co wpłwya na wasze dochody; ustawy o podaktach lokalnych w zakresie zwolnień podmiotowych, ustawy o podatku rolnym - w tym samym zakresie; usatwy - Ordyancja podatkowa - odnośnie wykonalności decyzji. To tylko przykłądy bubli prawnych uchwalanych przez tych któzy próbuują przegłosować ustawę o odpwoeidzaialnosci urzedników za decyzje podejmwoane na podstawie chorego prawa uchwalanego po pijaku.

    Odpowiedz
  • ada(2009-10-22 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Mój głos i mojej rodziny również

    Odpowiedz
  • docenia-tor(2009-10-22 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo PO!!! Już macie mój głoswyborczy.

    Odpowiedz
  • ada(2009-10-22 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 34 lekarz
    Ale ty zarabiasz przez 1 m-c tyle, ile urzędnik przez rok - to możesz sobie wykupić ubezpieczenie. Jak będę zarabiać 20-30 tyś na m-c to też mnie będzie stać na ubezpieczenie.

    Odpowiedz
  • podatnik(2009-10-22 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie może tak być ,że wiele przepisów można interpretować na różne strony.To co ma robić podatnik?Którą interpretację wybrać,jak trafić w 10.To wszystko jest chore.Co nie zrobisz i tak masz przechlapane.Najlepiej nic nie robić,siedzieć na ławce.

    Odpowiedz
  • LASEK(2009-10-22 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Banda leniwych oszołomów, za złe decyzje nie ponoszą zadnej odpowiedzialnosci i jeszcze bezczelnie domagają sie od podatników składek na ubezpieczenie! Jezeli nie potrafia podejmowac decyzji to WON ze stanowiska do miotły i kopania rowów. Skończyć z kolesiostwem i protekcją na stanowiska! KAżDY URZęDNIK RAZ W ROKU POWINIEN BYć OCENIANY PRZEZ PETENTóW I OD TEGO POWINNA BYć UZALEZNIONA JEGO DALSZA PRACA! TYLKO JASNE REGUłY MOGą UPORZąDKOWAć TEN KRAJ.

    Odpowiedz
  • To nie chodzi o skarbowców.(2009-10-22 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    ALE O WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW /FUNKCJONARIUSZY/ PAŃSTWOWYCH /UTRZYMYWANYCH Z PIENIĘDZY PODATNIKA/, ŻEBY ODPOWIADALI ZA BŁĘDNE DECYZJE;
    - prezydent /a nie MON/;
    - posłowie /zlikwidować zapis w Konstytucji RP o braku odpowiedzialności posła/, stanowili prawo mądre i nowoczesne /na trzeżwo/;
    - wszyscy urzędnicy i funkcjonariuwsze w ramach swoich kompetencji /np. odpowiedzialność materialna do wysokości 3-ch pensji/.
    Żeby kolesie partyjni / nieuki /nie byli pasożytami społeczeństwa

    Odpowiedz
  • Szary obywatel(2009-10-22 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli wyrok TK w jakiejkolwiek sprawie potwierdza, że obowiązujące przepisy, ustawy są nie zgodne z konstytucją - to twórcy tych ustaw (politycy - czyli również urzędnicy państwowi) powinni być pociągnięci do pełnej odpowiedzialności : konfiskata mienia i dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Tylko wtedy osoby bez odpowiednich kwalifikacji nie będą się pchać do koryta i bez zastanowienia uchwalać przepisów, które jak się potem okazuje są niekonstytucyjne, a których bezpośrednie skutki ponoszą zwykli obywatele.

    Odpowiedz
  • skarbona(2009-10-22 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    do 28 i 38 Mogę wykupić ubezpieczenie i mogę odpowiadać za swoje błędy. Ale za swoje! A nie za złe przepisy uchwalane przez naszych mądrych posłów i nie za decyzje przełożonych po jakiś dziwnych studiach np. plonistyce, fizyce, melioracji itp. To często jest ich decyzja. Z mojej zostały tylko inicjały. No i zostanie odpowiedzialność! Oni się jakoś wykręcą. Jak będzie sukces to ich, jak klęska to moja. Pewnie, że mogę się zwolnić. Ale wtedy kto zostanie? Pani od muzyki? I co wam w tej decyzji napisze? A ile czasu ją będzie pisać i "konsultować"? Mogę odpowiadać jak to będzie moja decyzja w 100%. Nawet przy tych "mądrych" przepisach. Dam sobie radę! To jak teraz sobie daję.

    Odpowiedz
  • Teresa(2009-10-22 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    To jest słuszna decyzja, nakładająca na urzędników odpowiedzialność za wadliwie wydane decyzje dla wieluset tysięcy szarych obywateli , którym dzięki chorej machinie urzędniczej zlikwidowano firmy, zniszczono dorobek ich życia i częstokroć życie rodzinne.
    Nie może być, by w Państwie urzędnicy mogli bezkarnie podejmować błędne a wręcz niekiedy katastrofalne decyzje , nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności.
    Faktem jest, że nie tylko skarbowcy , ale wszystkie osoby piastujący stanowiska urzędnicze, także prokuratorzy, sędziowie , posłowie .. winni być byli karani finansowo , a także karnie za błędne wydane decyzje.
    Decyzje, częstokroć wymuszane , m.in. przez prokuratury i sądy !!
    Skoro przeciętny „Kowalski „( bez obrazy dla osób z tym nazwiskiem) nie ma możliwości wpłynąć na uchylenie błędnej decyzji, to nie ma innego sposobu, tylko należy sięgnąć po bardzo rygorystyczne środki.

    Odpowiedz
  • soplica(2009-10-22 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Za OC niech sobie sami płacą jak lekarze , pielęgniarki, policjanci. No i moze wreszcie zajma sie studiowaniem przepisow, a nie zabawą na naszej klasie i degustowaniem kaweczek i herbatek.

    Odpowiedz
  • grazia(2009-10-22 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jakt to żądają? Niech sami się ubezpieczą. Czy lekarz nie musi sam wykupić polisy OC? Każdy powinien odpowiadać za swoje błędy - urzędnicy też.
    Od nas wymaga się znajomości prawa podatkowego, a urzędnik nie musi go znać. To jakaś paranoja

    Odpowiedz
  • Najlepsze ustawy w Polsce pisze się na zamówienie(2009-10-22 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Rodacy może zróbmy zrzutę na naszych Posłów.
    Zapłaćmy im ekstra kasę by w końcu się zebrali i uchwalili jakąś porządną ustawę której nie trzeba interpretować.

    Bo jak urzędnicy się mylą i powoduje to szkodę na 5 zeta to nie problem - ale jak to ostatno z rezerwami paliw 500mln czy Eureko 5 mld to można ubezpieczenie OC w WC powiesić

    Odpowiedz
  • Marek(2009-10-22 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie

    Odpowiedz
  • Filon(2009-10-22 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czego wy polacy chcecie.Za brak poczucia odpowiedzialnosci trzeba zapłacić i każda inna narodowość to zrozumie tylko nie my.Jak policja chce zabrać pijanemu auto to też prawie nikt tego nie chce bo przecież jutro pijany musi jechać zarobić na rodzinę.I mamy pełno różnej maści narkomanów i pijaków na ulicach za kierownicą.Czas rodacy myśleć i jeszcze raz myśleć i popieraś władzę kiedy chce coś zrobić dobrze.

    Odpowiedz
  • lekarz(2009-10-22 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka lat temu rząd najjasniejszej nałozył na lekarzy obowiązek pokrywania we własnym zakresie obowiązkowego OC. Od 6 lat co roku wykupuję OBOWIĄZKOWE ubezpieczenie OC (aktualnie 1000PLN/rok) bo bez aktualnego ubezpieczenia zaden szpital nie podpisze ze mna umowy. I jakoś nikt w tej kwestii sie nie burzył.

    Odpowiedz
  • Ryba psuje się od głowy.(2009-10-22 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Są w Polsce 2-a miejsca pracy z alkoholem;
    - SEJM RP;
    - SAMOLOT PREZYDENTA.
    E F E K T Y;
    1.Tworzenie złego prawa /po pijanemu/;
    2. Prezydent często mówi nie wiadomo co, jak uzasadnia VETO - to mówi bez sensu.

    Odpowiedz
  • Kr.(2009-10-22 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyzszy czas,to ostatni dzwonek,zeby uchwalic ustawe,wprowadzajaca odpowiedzialnosc ,szczegolnie finansowa,za ignorancje,bezmyslnosc a czesto i zlosliwosc urzednikow panstwowych.Niech zaczna uzywac rozumu,a ci,ktorzy zatrudnili sie w urzedie tylko po to,zeby miec staly dochod i pewny etat,a nie chce im sie rzetelnie wziac do roboty,niech odejda i nie robia wiecej szkod spoleczenstwu.

    Odpowiedz