Dofinansowanie do pensji i składek nie jest przychodem

autor: Mariusz Szulc16.09.2020, 08:15; Aktualizacja: 16.09.2020, 08:24
Pytania zadały dwie spółki działające w specjalnych strefach ekonomicznych na podstawie ministerialnego zezwolenia

Pytania zadały dwie spółki działające w specjalnych strefach ekonomicznych na podstawie ministerialnego zezwoleniaźródło: ShutterStock

Dofinansowanie do pensji i składek ZUS, wypłacone z Funduszu Pracy i z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, nie może być uznane za przychód. Nie będzie też brane pod uwagę przy wyliczaniu wolnego od podatku dochodu strefowego – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w dwóch interpretacjach.

W obu przypadkach na poparcie swojego stanowiska przywołał odpowiedź wiceministra finansów Piotra Patkowskiego z 3 lipca br. na zapytanie poselskie nr 1073. Pisaliśmy o niej szerzej w artykule „Pomoc z tarczy nie jest strefowym przychodem” (DGP nr 141/2020).

Pytania zadały dwie spółki działające w specjalnych strefach ekonomicznych na podstawie ministerialnego zezwolenia. Pierwsza z nich po wybuchu epidemii koronawirusa wynegocjowała ze związkami zawodowymi porozumienie, na mocy którego w okresie od 1 maja do końca lipca br. wymiar czasu pracy większości zatrudnionych został obniżony o 6,25 proc. etatu.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane