statystyki

Czy w nowym JPK_VAT trzeba specjalnie wykazywać usługi naprawy samochodów?

autor: Tomasz Krywan13.09.2020, 14:00
Nowy JPK VAT

1 października 2020 r. ma wejść w życie rozporządzenie sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usługźródło: GazetaPrawna.pl

Mój klient prowadzi warsztat samochodowy. W związku z tym, że podczas napraw wymieniane są części, na fakturach wykazywane są części samochodowe oraz robocizna. Czy od 1 października w nowym pliku JPK_VAT faktury takie będą musiały być wykazywane z oznaczeniem GTU_07? Czy faktury wystawiane przez klienta na kwoty powyżej 15 tys. zł powinny być oznaczane wyrazami „mechanizm podzielonej płatności” i wykazywane w nowym pliku JPK_VAT z oznaczeniem MPP?

TEMAT: Nowy JPK_V7

PROBLEM: Oznaczenia GTU i transakcji

1 października 2020 r. ma wejść w życie rozporządzenie sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług. Przewiduje ono m.in. wprowadzenie obowiązku wykazywania w ewidencji VAT oznaczeń liczbowych dotyczących niektórych towarów i usług (par. 10 ust. 3 rozporządzenia) [tabela] oraz oznaczeń dotyczących niektórych transakcji (par. 10 ust. 4 rozporządzenia). Analogiczne oznaczenia wykazywane będą w nowym pliku JPK_VAT.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • DobraZmiana(2020-09-13 16:43) Zgłoś naruszenie 20

    Urzędas musi WSZYSTKO wiedzieć ! Jaka naprawa, czego dotyczy, dlaczego się ją robi, o której godzinie, jak długo, nr. buta klienta, nr. kołnierzyka, czas naprawy, długość przerwy, wzrost i waga mechanika, wiek klienta itd. itp. A nuż się uda do czegoś przyczepić, przyłapać i UKARAĆ "prywaciarza" ? Bo w spółkach PAŃSTWOWYCH takich kontrolek NIE MA - tam dopiero kolesie i pociotki robią przekręty na MILIONY !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane