statystyki

W czasie pandemii fiskus będzie bardzej przychylny podatnikom?

autor: Agnieszka Pokojska23.07.2020, 07:40; Aktualizacja: 30.07.2020, 18:47
Dla skorzystania z preferencji nie ma znaczenia, w którym momencie od 1 stycznia do 30 września 2020 r. podmiot został wpisany do wykazu placówek udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19

Dla skorzystania z preferencji nie ma znaczenia, w którym momencie od 1 stycznia do 30 września 2020 r. podmiot został wpisany do wykazu placówek udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów opublikowało objaśnienia podatkowe dotyczące podatkowych rozwiązań w tarczach antykryzysowych związanych z Covid-19.

Zostały one wydane na podstawie art. 14a ordynacji podatkowej, więc podatnik, który się do nich zastosuje, korzysta z ochrony prawnej.

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów zapewniali podczas wczorajszej konferencji prasowej, że przy tworzeniu tego dokumentu przyjęto korzystną interpretację dla podatnika.

Wiceminister finansów Jan Sarnowski podkreślił, że organy podatkowe powinny patrzyć na działania podatników przez pryzmat całkiem nowych okoliczności. Chodzi o to, by nie wymagać rzeczy niemożliwych, natomiast brać pod uwagę to, że obecnie przedsiębiorcy mają mniej czasu na śledzenie zmian w prawie.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Rozalia(2020-07-24 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszę się, że przed pandemią zdecydowaliśmy się na współpracę z biurem rachunkowym Ofi - Detal i bardzo jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Szczególnie w tym ciężki, pandemicznym okresie.

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-07-23 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tak , bo będzie zajęty przejmowaniem fantów po bankrutach ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane