statystyki

Szef KAS znów kwestionuje restrukturyzację

autor: Agnieszka Pokojska23.07.2020, 17:00
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Szef KAS uznał, że większość przedstawionych przez podatnika celów jest mało istotna, bo tak naprawdę – stwierdził – chodziło o korzyść podatkową.źródło: ShutterStock

Sprzedaż akcji podmiotowi powiązanemu w ramach restrukturyzacji może podlegać klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania – stwierdził szef Krajowej Administracji Skarbowej. Z tego powodu odmówił wydania opinii zabezpieczającej.

To nie pierwszy raz, kiedy szef kas kwestionuje restrukturyzację. Wcześniej odmówił wydania opinii zabezpieczającej m.in. 9 czerwca 2020 r. (sygn. DKP3.8011.17.2019), gdy chodziło o przejęcie majątku w spadku przez osoby fizyczne.

W tym przypadku chodziło o podatnika, który w 2017 r. sprzedał powiązanej spółce kapitałowej U większościowy pakiet akcji spółki kapitałowej E z siedzibą poza Polską. Powiązanie polegało na tym, że właścicielem kontrolnego pakietu akcji zarówno podatnika (wnioskodawcy), jak i spółki U był ten sam podmiot (spółka matka). Czynność została przeprowadzona w ramach restrukturyzacji grupy kapitałowej, a plan restrukturyzacji ustaliła spółka matka.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane