statystyki

Pomoc z tarczy antykryzysowej nie jest strefowym przychodem

autor: Mariusz Szulc22.07.2020, 18:00
Przychodem strefowym nie jest również dofinansowanie do pensji i składek ZUS otrzymane na podstawie tarczy antykryzysowej 1.0.

Przychodem strefowym nie jest również dofinansowanie do pensji i składek ZUS otrzymane na podstawie tarczy antykryzysowej 1.0.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Umorzone kwoty subwencji z tarczy finansowej oraz otrzymanego z Funduszu Pracy i z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych dofinansowania do pensji pracowników i należnych od nich składek ZUS nie mogą być uznane za przychód strefowy – wyjaśnił wiceminister finansów Piotr Patkowski w odpowiedzi na poselskie zapytanie.

Wsparcie z rządowych tarcz antykryzysowych trafiło również do przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Firmy te muszą być szczególnie ostróżne przy rozliczeniach z fiskusem, zwłaszcza przy wyodrębnianiu przychodów i kosztów strefowych oraz pozastrefowych. Stąd poselskie zapytanie, czy za przychód strefowy należy uznać umorzoną subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju, jeśli została ona przeznaczona na prowadzenie działalności w SSE.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Daria(2020-07-28 16:09) Zgłoś naruszenie 01

    Tarcza finansowa to udany program, bo co mam powiedzieć innego, skoro i mi udało się ocalić moją działalność ;) Tutaj tez pomocna okazała się infolinia 800 800 120, gdzie na każdym kroku byli gotowi odpowiedzieć na każde pytanie.

    Odpowiedz
  • Hania(2020-07-24 08:38) Zgłoś naruszenie 01

    Bardzo mi pomogły te tarcze, ale nieoceniona okazała się również pomoc Biura Rachunkowego Ofi Detal, bo bez nich, nie wiem, jak ten biznes wyglądałby dalej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane