statystyki

Fiskus znów przegrał w sprawie limitu 2 mln zł

autor: Mariusz Szulc13.07.2020, 08:29; Aktualizacja: 13.07.2020, 08:34
Odbiorcę należności należy szczegółowo weryfikować dopiero po przekroczeniu rocznego limitu wypłat 2 mln zł

Odbiorcę należności należy szczegółowo weryfikować dopiero po przekroczeniu rocznego limitu wypłat 2 mln złźródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który wypłaca za granicę należności w kwocie nieprzekraczającej 2 mln zł rocznie, nie musi szczegółowo weryfikować swojego kontrahenta, jeżeli tylko posiada jego certyfikat rezydencji.

Po raz drugi już potwierdził to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. O pierwszym orzeczeniu tego sądu ‒ z 23 czerwca 2020 r. (sygn. III SA/Wa 2400/19) pisaliśmy w artykule „Przy wypłatach poniżej 2 mln zł rocznie wystarczy certyfikat rezydencji” (DGP nr 124/2020).

Tym razem zapadły dwa orzeczenia, a w obu chodziło o spółkę, która planowała kupować usługi niematerialne (m.in. doradcze) od kontrahentów z innych państw Unii Europejskiej. Mieli oni przekazywać jej swój certyfikat rezydencji, co przed 2019 r. pozwalałoby jednoznacznie na opodatkowanie wypłacanego wynagrodzenia wyłącznie za granicą, na zasadach przewidzianych w międzynarodowej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane