statystyki

Nocleg za granicą jest przychodem. Oddelegowany pracownik musi zapłacić podatek

autor: Łukasz Zalewski09.03.2020, 07:40; Aktualizacja: 09.03.2020, 07:40
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Chodzi o sytuację, gdy pracownik zostaje oddelegowany do pracy za granicą, ale nie jest to podróż służbowaźródło: ShutterStock

Pracownik oddelegowany do wykonywania zadań za granicę musi wykazać przychód i zapłacić podatek od noclegów opłaconych mu przez pracodawcę – potwierdził NSA.

To kolejny wyrok potwierdzający dotychczasową linię orzeczniczą sądu kasacyjnego. Tak samo orzekł również ostatnio Sąd Najwyższy w wyroku z 22 stycznia 2020 r. (sygn. akt I UK 346/18).

Chodzi o sytuację, gdy pracownik zostaje oddelegowany do pracy za granicą, ale nie jest to podróż służbowa. Sprawa rozpatrzona przez NSA była o tyle nietypowa, że dotyczyła obywatela Niemiec, którego niemiecka firma budowlana, posiadająca zakład w Polsce, oddelegowała tu do pracy. Pracownik podpisał umowę o oddelegowaniu i w związku z dochodami osiąganymi w Polsce musi u nas płacić podatki.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane