statystyki

Nocleg za granicą jest przychodem. Oddelegowany pracownik musi zapłacić podatek

autor: Łukasz Zalewski09.03.2020, 07:40; Aktualizacja: 09.03.2020, 07:40
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Chodzi o sytuację, gdy pracownik zostaje oddelegowany do pracy za granicą, ale nie jest to podróż służbowaźródło: ShutterStock

Pracownik oddelegowany do wykonywania zadań za granicę musi wykazać przychód i zapłacić podatek od noclegów opłaconych mu przez pracodawcę – potwierdził NSA.

To kolejny wyrok potwierdzający dotychczasową linię orzeczniczą sądu kasacyjnego. Tak samo orzekł również ostatnio Sąd Najwyższy w wyroku z 22 stycznia 2020 r. (sygn. akt I UK 346/18).

Chodzi o sytuację, gdy pracownik zostaje oddelegowany do pracy za granicą, ale nie jest to podróż służbowa. Sprawa rozpatrzona przez NSA była o tyle nietypowa, że dotyczyła obywatela Niemiec, którego niemiecka firma budowlana, posiadająca zakład w Polsce, oddelegowała tu do pracy. Pracownik podpisał umowę o oddelegowaniu i w związku z dochodami osiąganymi w Polsce musi u nas płacić podatki.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane