statystyki

Firma płaciła niższe zaliczki CIT, ale przekroczyła limit przychodów. Nie musi płacić odsetek

autor: Magdalena Majkowska25.02.2020, 20:00
podatek, księgowość, finanse

Obniżona, 9-proc. stawka CIT ma zastosowanie do podatników, u których przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu prawo do preferencji wygasaźródło: ShutterStock

Firma, której przychody przekroczą w trakcie roku limit 1,2 mln euro, nie płaci odsetek od zaliczek na CIT uiszczonych według 9-proc. stawki – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Obniżona, 9-proc. stawka CIT ma zastosowanie do podatników, u których przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu prawo do preferencji wygasa.

Dwa limity

Dodatkowo, aby zastosować niższą stawkę, trzeba posiadać status małego podatnika. W tym wypadku chodzi o limit przychodów za poprzedni rok. Do końca 2019 r. wynosił on tak samo 1,2 mln euro, ale od 1 stycznia 2020 r. wzrósł on do 2 mln euro. Jest więc wyraźna różnica między oboma limitami: za poprzedni rok (2 mln euro) i za rok bieżący (1,2 mln euro).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane