statystyki

Firma płaciła niższe zaliczki CIT, ale przekroczyła limit przychodów. Nie musi płacić odsetek

autor: Magdalena Majkowska25.02.2020, 20:00
podatek, księgowość, finanse

Obniżona, 9-proc. stawka CIT ma zastosowanie do podatników, u których przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu prawo do preferencji wygasaźródło: ShutterStock

Firma, której przychody przekroczą w trakcie roku limit 1,2 mln euro, nie płaci odsetek od zaliczek na CIT uiszczonych według 9-proc. stawki – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Obniżona, 9-proc. stawka CIT ma zastosowanie do podatników, u których przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro. Po przekroczeniu tego limitu prawo do preferencji wygasa.

Dwa limity

Dodatkowo, aby zastosować niższą stawkę, trzeba posiadać status małego podatnika. W tym wypadku chodzi o limit przychodów za poprzedni rok. Do końca 2019 r. wynosił on tak samo 1,2 mln euro, ale od 1 stycznia 2020 r. wzrósł on do 2 mln euro. Jest więc wyraźna różnica między oboma limitami: za poprzedni rok (2 mln euro) i za rok bieżący (1,2 mln euro).


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane