Biała lista VAT grozi zatorami płatniczymi. Kontrahenci zmieniają praktykę

autor: Agnieszka Pokojska17.12.2019, 07:20; Aktualizacja: 17.12.2019, 14:37
Przedsiębiorcy ostrzegają swoich kontrahentów, że nie zapłacą za fakturę, jeżeli do końca roku nie zobaczą rachunku w wykazie szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Przedsiębiorcy ostrzegają swoich kontrahentów, że nie zapłacą za fakturę, jeżeli do końca roku nie zobaczą rachunku w wykazie szefa Krajowej Administracji Skarbowej.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy ostrzegają swoich kontrahentów, że nie zapłacą za fakturę, jeżeli do końca roku nie zobaczą rachunku w wykazie szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Legart(2019-12-17 12:23) Zgłoś naruszenie 161

  Namnożyło się nam ustaw "kontrolujących", "kneblujących", "uszczelniających". Z których nie ma żadnego pożytku. I tak, nie przymuszeni przez nikogo, sami skutecznie utrudniamy sobie życie.

  Odpowiedz
 • pueta(2019-12-17 13:35) Zgłoś naruszenie 142

  Piękny orzeł , Polski orzeł /Zdzierżyć tego już nie może /Bo na szyję smycz mu dają /I kaganiec zakładają/A w koronę krzyż mu wlepią /I święconym czymś potrzepią /Są też tacy nawiedzeni /W Matkę Boską chcą Go zmienić /Ale przyjdą takie czasy /Że się orzeł nie przestraszy /Strząśnie smycze i kagańce/I wolności zacznie tańce /Bèdzie tańczył zamaszyście/Aż zaraza zginie w Wiśle /A na koniec myśl mnie bodzie/Mądry Polak lecz po szkodzi /Musi najpierw dostać w zęby /By zrozumieć swoje błędy/:-)

  Odpowiedz
 • ament(2019-12-17 15:08) Zgłoś naruszenie 91

  dziękujemy ci pis

  Odpowiedz
 • XYZ(2019-12-17 19:59) Zgłoś naruszenie 31

  Czego ten PIS jeszcze nie wymyślił. Za co tam biorą pieniądze. Niech sami pokażą co potrafią.

  Odpowiedz
 • eskimos suwalski(2019-12-17 21:15) Zgłoś naruszenie 31

  Zaraz ... dobrze "jarzę" ? Czy tym szefem KAS , wzorowym i o nieposzlakowanej itp, itd. którego powołali PIS-mowcy, a strażnik zachcianek prezesa nadał swą powagą urzędniczej powagi, będzie strażnikiem tych kont ?! Hmm, sutenerzy krakowscy łączcie się !!

  Odpowiedz
 • sputnick(2019-12-18 20:10) Zgłoś naruszenie 22

  To tylko pokazuje jacy niektórzy przedsiębiorcy są słabo rozgarnięci łagodne mówiąc. Na zgłoszenie jest 3 dni ale jeśli wypada w dzień wolny to jest jeszcze jeden dzień dodatkowy. Jeśli wyśle się do niewłaściwego naczelnika to ten prześle do właściwego - MF już to potwierdziło. Napiszcie wprost, że brak rachunku na białej liście zaczyna być traktowany jako pretekst do nie płacenia w ogóle. Najlepiej o tym świadczy fakt, że część nie chce płacić już teraz mimo, że to jeszcze nie obowiązuje. Część nie chce płacić podmiotom, których sprawdzanie na liście nie dotyczy bo nie są czynnymi VATowcami, albo płatności nie dotyczą działalności gospodarczej tylko np,. najmu prywatnego. Pretekst do niepłacenia jest tym atrakcyjniejszy iż winą można obarczyć administrację podatkową.

  Odpowiedz
 • smw(2020-01-09 17:48) Zgłoś naruszenie 00

  Trzeba przypomnieć nie którym ,ze male podmioty gospodarcze w większości same nie prowadzą księgowości ,ale płacą biurom księgowym i ci mają obowiązek znać przepisy i pomagać firmom ,a tu bywa róznie napewno będą sie asekurować aby nie brać na siebie odpowiedzialności i zrzucić ją na obslugiwanego.

  Odpowiedz
 • bankos(2020-01-19 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  Juz się pojawiają pierwsze kłopoty... Tyle dobrze, że mam umowę z nfg na faktoring, to płynności nie stracę...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane