statystyki

Potrzebna zgoda podwładnego na PIT-11 w intranecie

autor: Mariusz Szulc12.12.2019, 20:00
Kto bez akceptacji pracownika udostępni na firmowej platformie informacje o jego dochodach i pobranych zaliczkach, narazi się na grzywnę – wyjaśnił dyrektor KIS.

Kto bez akceptacji pracownika udostępni na firmowej platformie informacje o jego dochodach i pobranych zaliczkach, narazi się na grzywnę – wyjaśnił dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Kto bez akceptacji pracownika udostępni na firmowej platformie informacje o jego dochodach i pobranych zaliczkach, narazi się na grzywnę – wyjaśnił dyrektor KIS.

Z przepisów wynika, że pracodawca musi przekazać informację PIT-11 w formie elektronicznej właściwemu urzędowi skarbowemu (do końca stycznia) i podwładnemu (do końca lutego). Coraz więcej firm, chcąc usprawnić proces przekazywania informacji PIT-11 pracownikom, umieszcza je na służbowych platformach internetowych. Pracownik może po zalogowaniu zobaczyć kwotę swojego dochodu i potrąconych zaliczek i porównać je na przykład z tymi, które urząd skarbowy uwzględnił w zeznaniu rocznym, przygotowanym w ramach usługi Twój e-PIT.

Spółka, która wystąpiła o interpretację, podkreślała, że wszystkie PIT-11 zamieszczone na firmowej platformie zostaną opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym, a dostęp do nich będzie miał wyłącznie pracownik, którego dotyczy dana informacja. Sama platforma będzie generowała raport z logowania, w którym będzie można znaleźć potwierdzenie wglądu podwładnego do PIT-11 z datą, godziną otwarcia i pobrania pliku w formacie PDF.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane