statystyki

Potrzebna zgoda podwładnego na PIT-11 w intranecie

autor: Mariusz Szulc12.12.2019, 20:00
Kto bez akceptacji pracownika udostępni na firmowej platformie informacje o jego dochodach i pobranych zaliczkach, narazi się na grzywnę – wyjaśnił dyrektor KIS.

Kto bez akceptacji pracownika udostępni na firmowej platformie informacje o jego dochodach i pobranych zaliczkach, narazi się na grzywnę – wyjaśnił dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Kto bez akceptacji pracownika udostępni na firmowej platformie informacje o jego dochodach i pobranych zaliczkach, narazi się na grzywnę – wyjaśnił dyrektor KIS.

Z przepisów wynika, że pracodawca musi przekazać informację PIT-11 w formie elektronicznej właściwemu urzędowi skarbowemu (do końca stycznia) i podwładnemu (do końca lutego). Coraz więcej firm, chcąc usprawnić proces przekazywania informacji PIT-11 pracownikom, umieszcza je na służbowych platformach internetowych. Pracownik może po zalogowaniu zobaczyć kwotę swojego dochodu i potrąconych zaliczek i porównać je na przykład z tymi, które urząd skarbowy uwzględnił w zeznaniu rocznym, przygotowanym w ramach usługi Twój e-PIT.

Spółka, która wystąpiła o interpretację, podkreślała, że wszystkie PIT-11 zamieszczone na firmowej platformie zostaną opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym, a dostęp do nich będzie miał wyłącznie pracownik, którego dotyczy dana informacja. Sama platforma będzie generowała raport z logowania, w którym będzie można znaleźć potwierdzenie wglądu podwładnego do PIT-11 z datą, godziną otwarcia i pobrania pliku w formacie PDF.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane