statystyki

Podnoszenie kwalifikacji może być podatkowym kosztem

autor: Patrycja Dudek26.11.2019, 17:00; Aktualizacja: 26.11.2019, 19:51
nauka, praca, szkolenie, komputer

Z pytaniem zwróciła się para aptekarzy. Obydwoje są z wykształcenia magistrami farmacji, a teraz każde z nich otworzyło przewód doktorski w zakresie nauk farmaceutycznych.źródło: ShutterStock

Prowadzący aptekę mogą pomniejszyć przychód o wydatki na studia doktoranckie z farmacji – potwierdził dyrektor KIS.

Z pytaniem zwróciła się para aptekarzy. Obydwoje są z wykształcenia magistrami farmacji, a teraz każde z nich otworzyło przewód doktorski w zakresie nauk farmaceutycznych.

Aptekarze chcieli odliczyć wydatki na czesne od przychodu z prowadzonych aptek. Podkreślali, że zdobytą wiedzę i tytuł doktora będą wykorzystywać bezpośrednio w prowadzonych przez siebie aptekach. Argumentowali, że klienci zwracają dziś szczególną uwagę na wykształcenie i umiejętności poparte dyplomami. Tym samym zdobyte tytuły doktorskie pozytywnie wpłyną na pozycję firmy na rynku i poszerzą krąg klientów.

Otrzymali pozytywną interpretację.

Z całkiem inną wykładnią spotykają się osoby, które ponoszą wydatki na uzyskanie kwalifikacji jeszcze przed uruchomieniem działalności gospodarczej. Problem dotyczy m.in. aplikantów adwokackich, radcowskich i przedstawicieli innych zawodów prawniczych, którzy chcieliby odliczyć w przyszłości wydatki na aplikacje oraz egzaminy. Podobnie jest z weterynarzami i lekarzami, którzy edukują się jeszcze przed otwarciem przychodni.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane