statystyki

Podnoszenie kwalifikacji może być podatkowym kosztem

autor: Patrycja Dudek26.11.2019, 17:00; Aktualizacja: 26.11.2019, 19:51
nauka, praca, szkolenie, komputer

Z pytaniem zwróciła się para aptekarzy. Obydwoje są z wykształcenia magistrami farmacji, a teraz każde z nich otworzyło przewód doktorski w zakresie nauk farmaceutycznych.źródło: ShutterStock

Prowadzący aptekę mogą pomniejszyć przychód o wydatki na studia doktoranckie z farmacji – potwierdził dyrektor KIS.

Z pytaniem zwróciła się para aptekarzy. Obydwoje są z wykształcenia magistrami farmacji, a teraz każde z nich otworzyło przewód doktorski w zakresie nauk farmaceutycznych.

Aptekarze chcieli odliczyć wydatki na czesne od przychodu z prowadzonych aptek. Podkreślali, że zdobytą wiedzę i tytuł doktora będą wykorzystywać bezpośrednio w prowadzonych przez siebie aptekach. Argumentowali, że klienci zwracają dziś szczególną uwagę na wykształcenie i umiejętności poparte dyplomami. Tym samym zdobyte tytuły doktorskie pozytywnie wpłyną na pozycję firmy na rynku i poszerzą krąg klientów.

Otrzymali pozytywną interpretację.

Z całkiem inną wykładnią spotykają się osoby, które ponoszą wydatki na uzyskanie kwalifikacji jeszcze przed uruchomieniem działalności gospodarczej. Problem dotyczy m.in. aplikantów adwokackich, radcowskich i przedstawicieli innych zawodów prawniczych, którzy chcieliby odliczyć w przyszłości wydatki na aplikacje oraz egzaminy. Podobnie jest z weterynarzami i lekarzami, którzy edukują się jeszcze przed otwarciem przychodni.


Pozostało jeszcze 46% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane