Podatkowcy przeciwko skarbowcom. Szefostwo KAS oskarżone o blokowanie walki z karuzelami vatowskimi

autor: Bartek Godusławski18.11.2019, 08:07; Aktualizacja: 18.11.2019, 09:31
Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa nie mają w ostatnich tygodniach najlepszej prasy. Zaczęło się od Mariana Banasia, byłego szefa skarbówki, a obecnie prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego oświadczenia majątkowe od prawie roku bada Centralne Biuro Antykorupcyjne i ma zastrzeżenia. O dalszych losach sprawy zadecyduje szef CBA Ernest Bejda.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa nie mają w ostatnich tygodniach najlepszej prasy. Zaczęło się od Mariana Banasia, byłego szefa skarbówki, a obecnie prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego oświadczenia majątkowe od prawie roku bada Centralne Biuro Antykorupcyjne i ma zastrzeżenia. O dalszych losach sprawy zadecyduje szef CBA Ernest Bejda.źródło: ShutterStock

Kilku dyrektorów z resortu finansów napisało donos do premiera na kierownictwo skarbówki. Szef rządu staje po stronie oskarżanych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • pueta(2019-11-18 11:20) Zgłoś naruszenie 186

    Polsko , kraino wszelkich sprzeczności / Za dużo w Tobie wody święconej / Za mało zwykłej przyzwoitości /:-(

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2019-11-18 09:35) Zgłoś naruszenie 172

    Kto najgłośniej krzyczy : " łapać złodzieja ! " ?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Xaw23(2019-11-18 10:21) Zgłoś naruszenie 172

    Doskonałe uzupełnienie do afery Mariana B. szefa NIKu oraz do afery obecnego Muzeum II WŚ.

    Odpowiedz
  • Rebus(2019-11-18 10:49) Zgłoś naruszenie 165

    No i co ta komisja sejmowa ustaliła?. Tyle było krzyku na Tuska a tu się okazuje że swoi ludzie kradną.

    Odpowiedz
  • xyz(2019-11-18 10:02) Zgłoś naruszenie 107

    Proszę podać przykłady mecenasów z pierwszych stron gazet, którzy skutecznie bronili tzw mafii paliwowych. Te same media rozpływały się w pochwałach nad ich skutecznością. Pisane są bzdury. Policja czy inne służby jeżeli operacyjnie rozpracują jakąś grupę przestępczą to nie jest łatwo taką sprawę zamieść pod dywan. W przeszłości tak niestety bywało.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-11-18 11:21) Zgłoś naruszenie 102

    .... poza tym , tzw. KAS kolaboruje z obcymi agenturami ulokowanymi w tzw. bankach , w temacie dostępu do informacji podatkowych obywateli polskich ...

    Odpowiedz
  • autor(2019-11-18 14:19) Zgłoś naruszenie 93

    "wysokie kierwonictwo" to Opus Dei, trudno aby premier dal wiare tym co nie sa z Opus Dei

    Odpowiedz
  • Temida wciąż ślepa(2019-11-18 10:42) Zgłoś naruszenie 71

    Mafia ... słowo-klucz, a właściwie wytrych, którym można "poczęstować" każdego innego działającego nie po myśli przygłupiego urzędnika. A przecież te tysiące przepisów można zastąpić jedną coroczną kontrolą ; zarobiłeś 80 000 pln a wydałeś setkę !? Potężny domiar, całkowity zakaz piastowania państwowych posad do końca życia itp. I na nic "honorowanie" wymuszanych haraczy przepisanych póżniej na żonkę, mamę, ciocię czy córeczkę. Polska to raj przeróżnych korupcji, a widać to po okazałych pałacach powiatowych i gminnych notabli, którzy przy kasie pobierają za pracę całe pięć tysięcy, a wydają po dziesięć. Te wszystkie zezwolenia, koncesje, nakazy i zakazy, falandyzacja prawa czyli cwaniackie jego omijanie itp. Każdy deweloper zasuwa aby zarobić jak najwięcej, i to rozumiem bo ze swych zysków płaci podatki, ale ilu urzędników ratusza zarabia po cichu u jego boku ??

    Odpowiedz
  • Bert(2019-11-18 18:24) Zgłoś naruszenie 46

    pan gadosławski jak nie kłamie , to plecie androny. Czym się niby różnią podatkowcy od skarbowców. Kto niby "oskarżył" - jakiś anonim z terenu, który nie pracuje w KAS. Czyli nie "oskarża" tylko "oczenia". " Szefostwo KAS oskarżone o blokowanie walki z karuzelami VAT" - piramidalne ! a 100 miliardów złotych więcej z podatków rocznie w budżecie, to się rozumie biznesowi koledzy PO dobrowolnie na Świętokrzyską co rok przynoszą...gazeta POprawna była jest i będzie brukowcem i mam nadzieję że jej dni są policzone

    Odpowiedz
  • kto to?(2019-11-18 13:37) Zgłoś naruszenie 20

    "Stało się to po wpisie na Twitterze jednego z dziennikarzy dotyczącym prywatnych relacji Dziedzica z jednym z prawników" ktoś wie, o kim tu mowa i o jaki twitt?

    Odpowiedz