statystyki

Minister objaśni to, co napisał w interpretacji ogólnej

autor: Agnieszka Pokojska06.11.2019, 07:00; Aktualizacja: 06.11.2019, 07:30
podatki biznes

podatki biznesźródło: ShutterStock

Do połowy grudnia minister finansów zamierza wydać objaśnienia w sprawie sposobu ustalania dochodu zwolnionego z podatku u przedsiębiorców realizujących inwestycje na podstawie decyzji o wsparciu.

Niedawno wypowiedział się w tej sprawie, tyle że w interpretacji ogólnej.

– Tworzy się niedobra praktyka stanowienia i stosowania prawa. Wygląda to tak, że najpierw w pośpiechu tworzone są nieprecyzyjne przepisy, a później wydawane są do nich obszerne, wielostronicowe wyjaśnienia podatkowe – komentuje Małgorzata Samborska z Grant Thornton (patrz: opinia).

Jak ustalić zwolnienie

Minister wydał swoją interpretację 25 października 2019 r. (sygn. DD5.8201.10.2019). Dotyczyła ona tego, jak ustalić dochód zwolniony z PIT i CIT, uzyskany z działalności określonej w decyzji o wsparciu, wydanej na podstawie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji (Dz.U. z 2018 r. poz. 1162 ze zm.).


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Doradca N(2019-11-06 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Obraz poziomu naszego MF i całej skarbówki. Najbardziej żenujące jest dla mnie jednak to że przedstawiciele MF czy całego tego kominternu są zapraszani na naukowe konferencje o podatkach czy spotkania z przedsiębiorcami - pytam się po co?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane