statystyki

Oświadczenie pracownika a przychód zwolniony z podatku

autor: Mateusz Zawadka14.10.2019, 09:14; Aktualizacja: 14.10.2019, 09:15
Co mam zrobić z oświadczeniami pracowników w sprawie zaniechania poboru podatku, które zostały złożone między datą podpisu nowelizacji przez prezydenta a 1 sierpnia 2019 r.?

Co mam zrobić z oświadczeniami pracowników w sprawie zaniechania poboru podatku, które zostały złożone między datą podpisu nowelizacji przez prezydenta a 1 sierpnia 2019 r.?źródło: ShutterStock

Co mam zrobić z oświadczeniami pracowników w sprawie zaniechania poboru podatku, które zostały złożone między datą podpisu nowelizacji przez prezydenta a 1 sierpnia 2019 r.?

Pierwsze wyjaśnienia odnośnie do terminu składania tych oświadczeń wskazywały na to, że wystarczy podpis prezydenta (taką informację uzyskałam na infolinii podatkowej). Kilka dni później w prasie pojawiły się informacje, że termin biegnie dopiero od 1 sierpnia 2019 r., bo od tego dnia obowiązuje ustawa (po kolejnym telefonie na infolinię podatkową usłyszałam, że nie mogą udzielić mi odpowiedzi na to pytanie). Nie wiem, co mam teraz zrobić?

Wyjaśnienia uzyskane na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej mogą mieć z pewnością dużą wartość w zakresie praktyki stosowania przepisów prawa podatkowego, jednak nie zmieniają wiążącej mocy obowiązujących przepisów prawa. Każda ustawa trafiająca do podpisu prezydenta zawiera termin wejścia w życie znowelizowanych przepisów. Nie inaczej jest w przypadku ustawy zmieniającej z 4 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1394), którą znowelizowano ustawę o PIT, wprowadzając ulgę dla młodych. Zgodnie z art. 7 ustawy nowelizującej, jej przepisy weszły w życie z dniem 1 sierpnia 2019 r. i od tej daty należy je stosować.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane