statystyki

KIS: Nadpłata u źródła w starym trybie

autor: Magdalena Majkowska22.07.2019, 08:58; Aktualizacja: 22.07.2019, 08:58
Jeżeli bezterminowo odroczono nowe zasady poboru podatku u źródła, to jest on zwracany w trybie ordynacji podatkowej – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Jeżeli bezterminowo odroczono nowe zasady poboru podatku u źródła, to jest on zwracany w trybie ordynacji podatkowej – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.źródło: ShutterStock

Jeżeli bezterminowo odroczono nowe zasady poboru podatku u źródła, to jest on zwracany w trybie ordynacji podatkowej – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wątpliwości miał przewoźnik lotniczy. Wyjaśnił, że w związku z obowiązującymi od 2019 r. nowymi przepisami dotyczącymi poboru podatku u źródła sprawdza możliwość stosowania preferencyjnych stawek podatku (wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania) do płatności na rzecz zagranicznych kontrahentów. Chodziło o raty leasingowe za samoloty i usługi nabywane od zagranicznych linii lotniczych.

Do czasu zakończenia weryfikacji i uzupełnienia dokumentacji (aktualne certyfikaty rezydencji, oświadczenia o uznaniu za rzeczywistego właściciela płatności) spółka pobiera podatek według standardowych stawek z ustawy o CIT. Potem zamierza ubiegać się o zwrot nadpłaconej daniny.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane