MF rozpoczęło konsultacje zmian w leasingu

autor: Mariusz Szulc12.06.2019, 07:35; Aktualizacja: 12.06.2019, 07:35
Eksperci podzielili się w ocenie skutków takiej wykładni. Część z nich uznała, że jest to prawdziwa rewolucja, która wymaga zmiany podejścia również przez polskie Ministerstwo Finansów.

Eksperci podzielili się w ocenie skutków takiej wykładni. Część z nich uznała, że jest to prawdziwa rewolucja, która wymaga zmiany podejścia również przez polskie Ministerstwo Finansów.źródło: ShutterStock

Resort finansów chce poznać opinie wszystkich zainteresowanych co do kryteriów oceny, kiedy leasing zwrotny należy traktować jako jedną kompleksową usługę finansową, która nie daje prawa do odliczenia VAT, a kiedy jako dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów przez korzystającego oraz odpowiednio dostawę towarów albo świadczenie usług przez finansującego).

W tym celu resort ogłosił konsultacje podatkowe. Potrwają one do 28 czerwca br. Każdy zainteresowany może przesłać swoje uwagi na adres: konsultacje.leasingzwrotny@mf.gov.pl.

Leasing zwrotny (ang. sale and lease back) jest dla wielu firm sposobem na dodatkowe finansowanie. W uproszczeniu polega na tym, że przedsiębiorca odsprzedaje swój składnik majątku leasingodawcy, a ten zgadza się, aby dotychczasowy właściciel nadal z tego składnika majątku korzystał – na podstawie umowy leasingu.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane