MF rozpoczęło konsultacje zmian w leasingu

autor: Mariusz Szulc12.06.2019, 07:35; Aktualizacja: 12.06.2019, 07:35
Eksperci podzielili się w ocenie skutków takiej wykładni. Część z nich uznała, że jest to prawdziwa rewolucja, która wymaga zmiany podejścia również przez polskie Ministerstwo Finansów.

Eksperci podzielili się w ocenie skutków takiej wykładni. Część z nich uznała, że jest to prawdziwa rewolucja, która wymaga zmiany podejścia również przez polskie Ministerstwo Finansów.źródło: ShutterStock

Resort finansów chce poznać opinie wszystkich zainteresowanych co do kryteriów oceny, kiedy leasing zwrotny należy traktować jako jedną kompleksową usługę finansową, która nie daje prawa do odliczenia VAT, a kiedy jako dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów przez korzystającego oraz odpowiednio dostawę towarów albo świadczenie usług przez finansującego).

W tym celu resort ogłosił konsultacje podatkowe. Potrwają one do 28 czerwca br. Każdy zainteresowany może przesłać swoje uwagi na adres: konsultacje.leasingzwrotny@mf.gov.pl.

Leasing zwrotny (ang. sale and lease back) jest dla wielu firm sposobem na dodatkowe finansowanie. W uproszczeniu polega na tym, że przedsiębiorca odsprzedaje swój składnik majątku leasingodawcy, a ten zgadza się, aby dotychczasowy właściciel nadal z tego składnika majątku korzystał – na podstawie umowy leasingu.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane