statystyki

Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

autor: Marcin Szymankiewicz03.06.2019, 01:33; Aktualizacja: 03.06.2019, 10:22
Poniesionych na organizację imprezy wydatków nie można uznać za koszty reprezentacji

Poniesionych na organizację imprezy wydatków nie można uznać za koszty reprezentacjiźródło: ShutterStock

Spółka X z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT (usługi informatyczne). Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2019 r. zorganizowała imprezę integracyjną dla pracowników i ich rodzin. Została ona w całości sfinansowana ze środków obrotowych spółki. Celem spotkania była integracja pracowników i w efekcie podwyższenie efektywności pracy.

Miało ono wpływać na wzmocnienie pozytywnych relacji wewnątrz spółki ‒ między pracownikami oraz między pracownikami i spółką. Udział w imprezie przysługiwał każdemu pracownikowi wraz z rodziną i był dobrowolny. Odbywała się ona poza godzinami pracy (w sobotę). Udział w spotkaniu nie był uzależniony od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej. Celem tej imprezy nie było wykreowanie wizerunku spółki na zewnątrz, a w szczególności w relacjach z klientami.

Imprezę integracyjną zorganizowała na zlecenie spółki X niepowiązana firma Y (podatnik VAT czynny). Impreza miała charakter usługi kompleksowej. Na usługę złożyły się w szczególności wynajem sali zabaw dla dzieci, usługi gastronomiczne dla pracowników i ich rodzin (posiłki i napoje, wyłącznie bezalkoholowe), koszt animatorów zabaw, koszt drobnych upominków dla dzieci itp. Firma Y na udokumentowanie wykonanej 1 czerwca 2019 r. usługi organizacji imprezy integracyjnej wystawiła 1 czerwca 2019 r., zgodnie z umową, fakturę na kwotę 6150 zł brutto, w tym: kwota netto 5000 zł, VAT 1150 zł. Spółka X otrzymała tę fakturę 1 czerwca 2019 r., a zapłaciła przelewem na rachunek bankowy firmy Y 5 czerwca 2019 r. Otrzymana od firmy Y faktura nie zawierała wyrazów „metoda kasowa”. Jak powinno przedstawiać się w spółce X rozliczenie nabytej imprezy integracyjnej z okazji Dnia Dziecka na gruncie CIT, VAT i PIT (obowiązki płatnika)? Rokiem podatkowym spółki X jest rok kalendarzowy. VAT i zaliczki na CIT spółka opłaca za okresy miesięczne.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane