statystyki

Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

autor: Marcin Szymankiewicz03.06.2019, 01:33; Aktualizacja: 03.06.2019, 10:22
Poniesionych na organizację imprezy wydatków nie można uznać za koszty reprezentacji

Poniesionych na organizację imprezy wydatków nie można uznać za koszty reprezentacjiźródło: ShutterStock

Spółka X z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT (usługi informatyczne). Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2019 r. zorganizowała imprezę integracyjną dla pracowników i ich rodzin. Została ona w całości sfinansowana ze środków obrotowych spółki. Celem spotkania była integracja pracowników i w efekcie podwyższenie efektywności pracy.

Miało ono wpływać na wzmocnienie pozytywnych relacji wewnątrz spółki ‒ między pracownikami oraz między pracownikami i spółką. Udział w imprezie przysługiwał każdemu pracownikowi wraz z rodziną i był dobrowolny. Odbywała się ona poza godzinami pracy (w sobotę). Udział w spotkaniu nie był uzależniony od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej. Celem tej imprezy nie było wykreowanie wizerunku spółki na zewnątrz, a w szczególności w relacjach z klientami.

Imprezę integracyjną zorganizowała na zlecenie spółki X niepowiązana firma Y (podatnik VAT czynny). Impreza miała charakter usługi kompleksowej. Na usługę złożyły się w szczególności wynajem sali zabaw dla dzieci, usługi gastronomiczne dla pracowników i ich rodzin (posiłki i napoje, wyłącznie bezalkoholowe), koszt animatorów zabaw, koszt drobnych upominków dla dzieci itp. Firma Y na udokumentowanie wykonanej 1 czerwca 2019 r. usługi organizacji imprezy integracyjnej wystawiła 1 czerwca 2019 r., zgodnie z umową, fakturę na kwotę 6150 zł brutto, w tym: kwota netto 5000 zł, VAT 1150 zł. Spółka X otrzymała tę fakturę 1 czerwca 2019 r., a zapłaciła przelewem na rachunek bankowy firmy Y 5 czerwca 2019 r. Otrzymana od firmy Y faktura nie zawierała wyrazów „metoda kasowa”. Jak powinno przedstawiać się w spółce X rozliczenie nabytej imprezy integracyjnej z okazji Dnia Dziecka na gruncie CIT, VAT i PIT (obowiązki płatnika)? Rokiem podatkowym spółki X jest rok kalendarzowy. VAT i zaliczki na CIT spółka opłaca za okresy miesięczne.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane