Koszty usług pośrednictwa finansowego nie są limitowane

autor: Łukasz Zalewski29.05.2019, 07:28; Aktualizacja: 29.05.2019, 07:28
pieniądze

Stronami umowy kredytowej byliby pożyczkobiorca i polska spółka. Pokrywałaby ona koszty działań amerykańskiego kontrahenta oraz płaciłaby mu wynagrodzenie zależne od liczby klientów i wartości udzielonych pożyczek.źródło: ShutterStock

Wydatki związane z pozyskaniem pożyczkobiorców przez spółkę powiązaną oraz wynagrodzenie dla niej nie są objęte ograniczeniem, o którym mowa w art. 15e ustawy o CIT – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki spoza sektora bankowego, udzielającej pożyczek m.in. przez internet. Zamierzała ona zmienić swój dotychczasowy model biznesowy i przenieść niektóre czynności związane z udzielaniem pożyczek do spółki powiązanej w Stanach Zjednoczonych. Zasadniczo amerykańska spółka miałaby pozyskiwać pożyczkobiorców (za pomocą działań marketingowych i reklamowych), dokonywać ich selekcji, oceniać zdolność kredytową, przyjmować wnioski itp. W związku z tym będzie ponosiła koszty związane z takimi działami na rzecz podmiotów zewnętrznych.

Stronami umowy kredytowej byliby pożyczkobiorca i polska spółka. Pokrywałaby ona koszty działań amerykańskiego kontrahenta oraz płaciłaby mu wynagrodzenie zależne od liczby klientów i wartości udzielonych pożyczek.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane