Koszty usług pośrednictwa finansowego nie są limitowane

autor: Łukasz Zalewski29.05.2019, 07:28; Aktualizacja: 29.05.2019, 07:28
pieniądze

Stronami umowy kredytowej byliby pożyczkobiorca i polska spółka. Pokrywałaby ona koszty działań amerykańskiego kontrahenta oraz płaciłaby mu wynagrodzenie zależne od liczby klientów i wartości udzielonych pożyczek.źródło: ShutterStock

Wydatki związane z pozyskaniem pożyczkobiorców przez spółkę powiązaną oraz wynagrodzenie dla niej nie są objęte ograniczeniem, o którym mowa w art. 15e ustawy o CIT – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki spoza sektora bankowego, udzielającej pożyczek m.in. przez internet. Zamierzała ona zmienić swój dotychczasowy model biznesowy i przenieść niektóre czynności związane z udzielaniem pożyczek do spółki powiązanej w Stanach Zjednoczonych. Zasadniczo amerykańska spółka miałaby pozyskiwać pożyczkobiorców (za pomocą działań marketingowych i reklamowych), dokonywać ich selekcji, oceniać zdolność kredytową, przyjmować wnioski itp. W związku z tym będzie ponosiła koszty związane z takimi działami na rzecz podmiotów zewnętrznych.

Stronami umowy kredytowej byliby pożyczkobiorca i polska spółka. Pokrywałaby ona koszty działań amerykańskiego kontrahenta oraz płaciłaby mu wynagrodzenie zależne od liczby klientów i wartości udzielonych pożyczek.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane