statystyki

Obsługa reklamacji też zwolniona z podatku

autor: Mariusz Szulc30.05.2019, 20:00
kalkulator podatki biznes

kalkulator podatki biznesźródło: ShutterStock

Przychody z obsługi reklamacyjnej wadliwych komponentów, niezbędnych do wyprodukowania produktu końcowego w specjalnej strefie ekonomicznej, są wolne od CIT. Są one nierozerwalnie związane z podstawową działalnością strefową – orzekł WSA w Gliwicach.

Chodziło o spółkę zajmującą się produkcją aut i ich części w specjalnej strefie ekonomicznej. Jej dochody z działalności określonej w zezwoleniu strefowym są zwolnione z podatku, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.

Zdarza się jednak, że komponenty do produkcji, dostarczane spółce przez inne firmy, są wadliwe. W takiej sytuacji spółka przeprowadza całą procedurę reklamacyjną. Ponosi przy tym wiele kosztów, w tym administracyjne. Dostawcy płacą jej za to opłatę administracyjną wyliczaną na podstawie stawki godzinowej, szacowanego czasu obsługi reklamacji oraz ewentualnych dodatkowych kosztów wynikających z konieczności dokonania odpowiednich napraw.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane