statystyki

Obsługa reklamacji też zwolniona z podatku

autor: Mariusz Szulc30.05.2019, 20:00
kalkulator podatki biznes

kalkulator podatki biznesźródło: ShutterStock

Przychody z obsługi reklamacyjnej wadliwych komponentów, niezbędnych do wyprodukowania produktu końcowego w specjalnej strefie ekonomicznej, są wolne od CIT. Są one nierozerwalnie związane z podstawową działalnością strefową – orzekł WSA w Gliwicach.

Chodziło o spółkę zajmującą się produkcją aut i ich części w specjalnej strefie ekonomicznej. Jej dochody z działalności określonej w zezwoleniu strefowym są zwolnione z podatku, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.

Zdarza się jednak, że komponenty do produkcji, dostarczane spółce przez inne firmy, są wadliwe. W takiej sytuacji spółka przeprowadza całą procedurę reklamacyjną. Ponosi przy tym wiele kosztów, w tym administracyjne. Dostawcy płacą jej za to opłatę administracyjną wyliczaną na podstawie stawki godzinowej, szacowanego czasu obsługi reklamacji oraz ewentualnych dodatkowych kosztów wynikających z konieczności dokonania odpowiednich napraw.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane