Setki nowelizacji i coraz grubsze ustawy. Oto prawo podatkowe po 30 latach

autor: Katarzyna Witwicka11.05.2019, 19:00; Aktualizacja: 31.05.2019, 13:33
Po transformacji ustrojowej, a zatem w dobie postępującej prywatyzacji, poszanowania prawa własności i większej swobody wynagradzania, niezbędna była także odbudowa systemu podatkowego. Przez ostatnie 30 lat ustawodawca wziął sobie do serca zmiany. I to dosłownie. W historię najważniejszych ustaw podatkowych ostatnich dekad wpisują się bowiem setki rozporządzeń i nowelizacji reformujących przepisy.

Po transformacji ustrojowej, a zatem w dobie postępującej prywatyzacji, poszanowania prawa własności i większej swobody wynagradzania, niezbędna była także odbudowa systemu podatkowego. Przez ostatnie 30 lat ustawodawca wziął sobie do serca zmiany. I to dosłownie. W historię najważniejszych ustaw podatkowych ostatnich dekad wpisują się bowiem setki rozporządzeń i nowelizacji reformujących przepisy.źródło: ShutterStock

- Amerykanie na pytanie czym się różni śmierć od podatków odpowiadają, że parlament nie spotyka się raz w roku żeby uczynić śmierć jeszcze bardziej dotkliwą. W moim przekonaniu to zdanie bardzo trafnie obrazuje z czym polscy podatnicy musieli się borykać przez ostatnie 30 lat – mówi Kamil Lewandowski, doradca podatkowy, partner w kancelarii ALTO.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • no tak(2019-06-04 08:54) Zgłoś naruszenie 40

  Chodzi o to, żeby nikt prawa nie znał. Dzięki temu zatoczymy koło i będziemy w takim samym miejscu, jakby prawa nie było. Dzięki temu jedynym obowiązującym prawem będzie prawo dżungli.

  Odpowiedz
 • podatniki(2019-05-12 16:01) Zgłoś naruszenie 90

  Ja już tego prawa nie ogarniam?.I pewnie o to chodziło politykom i radzącym.

  Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2019-05-12 10:18) Zgłoś naruszenie 51

  W prawie teraz grzebią prawnicy watykańscy. Ich stosunek do ludzi, dzieci i prawa najlepiej oddaje film Siekielskich oraz postawa np. p. Kai Godek, Ordo Iuris i jeszcze ojczulek wychowuje prawników za nasze pieniądze. Ich wychowankowie /prastarej mafii/ postępują tak jak ludzie PiS. Gęby pełne frazesów a krzywda ludzka nasila się - dręczą i męczą ludzi swą świętą podłością. No i zasada omerty - to daje Rzym. Tak skomplikować prawo aby urzędnicy mogli robić co chcą - takie ono teraz jest. Amen.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane