Ulga w podatku od nieruchomości nie dla chłodni

autor: Patrycja Dudek08.05.2019, 16:00
Budynek umożliwia bezpośredni wyładunek i przechowywanie ryb z połowów w wodach morskich, dostarczanych do portu na statkach rybackich.

Budynek umożliwia bezpośredni wyładunek i przechowywanie ryb z połowów w wodach morskich, dostarczanych do portu na statkach rybackich.źródło: ShutterStock

Magazyny i chłodnie wykorzystywane do skupu produktów z działalności leśnej i rybackiej nie są objęte zwolnieniem podatkowym – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodzi o zwolnienie dla budynków gospodarczych (i ich części), służących działalności leśnej lub rybackiej (z art. 7 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445). Spór toczył się o to, czy obejmuje ono zlokalizowaną w porcie chłodnię składową. Budynek umożliwia bezpośredni wyładunek i przechowywanie ryb z połowów w wodach morskich, dostarczanych do portu na statkach rybackich.

Spółka, która go dzierżawiła, była przekonana, że dysponuje budynkiem gospodarczym, służącym do przechowywania surowców używanych w przetwórstwie rybnym, a więc stanowiącym niezbędny element działalności rybackiej. Jej zdaniem spełniał on warunki objęcia zwolnieniem z podatku od nieruchomości.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane