1 stycznia 2021 r. ma wejść w życie nowa ordynacja podatkowa. Firmy i urzędnicy dostaną znacznie więcej czasu na przygotowanie się - pisze środowy "Puls Biznesu".

"Ministerstwo Finansów (MF) przestało się sprzeciwiać wydłużeniu vacatio legis nowej ordynacji podatkowej i podjęło decyzję o przesunięciu o rok daty jej wdrożenia. To oznacza, że największy projekt legislacyjny tego rządu nie zacznie obowiązywać 1 stycznia 2020 r., jak dotychczas zakładano" - czytamy w środowym wydaniu "Pulsu Biznesu".

"Kierownictwo MF podjęło decyzję, że zasadnicza część nowej ordynacji podatkowej wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r. W ten sposób chcemy zapewnić wszystkim zainteresowanym odpowiedni czas na przygotowanie się do zmian" - napisało do "PB" biuro prasowe resortu finansów.

Reklama

Od 1 stycznia przyszłego roku ma natomiast zacząć obowiązywać ustawa o Rzeczniku Praw Podatnika, która została niedawno połączona z projektem nowej ordynacji podatkowej.

Jak podaje gazeta, jeszcze do niedawna MF odrzucało apele o wydłużenie vacatio legis projektu nowej ordynacji podatkowej.