statystyki

Ulga w podatku od nieruchomości nie dla chłodni

autor: Patrycja Dudek08.05.2019, 16:00
Budynek umożliwia bezpośredni wyładunek i przechowywanie ryb z połowów w wodach morskich, dostarczanych do portu na statkach rybackich.

Budynek umożliwia bezpośredni wyładunek i przechowywanie ryb z połowów w wodach morskich, dostarczanych do portu na statkach rybackich.źródło: ShutterStock

Magazyny i chłodnie wykorzystywane do skupu produktów z działalności leśnej i rybackiej nie są objęte zwolnieniem podatkowym – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodzi o zwolnienie dla budynków gospodarczych (i ich części), służących działalności leśnej lub rybackiej (z art. 7 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445). Spór toczył się o to, czy obejmuje ono zlokalizowaną w porcie chłodnię składową. Budynek umożliwia bezpośredni wyładunek i przechowywanie ryb z połowów w wodach morskich, dostarczanych do portu na statkach rybackich.

Spółka, która go dzierżawiła, była przekonana, że dysponuje budynkiem gospodarczym, służącym do przechowywania surowców używanych w przetwórstwie rybnym, a więc stanowiącym niezbędny element działalności rybackiej. Jej zdaniem spełniał on warunki objęcia zwolnieniem z podatku od nieruchomości.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane