statystyki

NSA: Ulgę można zrealizować jeszcze przed zbyciem

autor: Patrycja Dudek29.05.2019, 07:47; Aktualizacja: 29.05.2019, 07:47
Sędzia wyjaśniła, że w tej sprawie również zwolnienie powinno się należeć, jeśli nie ma wątpliwości, że sprzedaż nastąpiła, a pieniądze zostały wydane na wskazany cel.

Sędzia wyjaśniła, że w tej sprawie również zwolnienie powinno się należeć, jeśli nie ma wątpliwości, że sprzedaż nastąpiła, a pieniądze zostały wydane na wskazany cel.źródło: ShutterStock

Nie straci zwolnienia z PIT, kto wyremontuje dom za pieniądze otrzymane w ramach przedwstępnej umowy sprzedaży innej nieruchomości, pod warunkiem że zostanie ona faktycznie zbyta – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o podatniczkę, która sprzedała nieruchomość przed upływem 5 lat od nabycia. Zasadniczo powinna zapłacić podatek od dochodu ze zbycia, postanowiła jednak skorzystać z ulgi, czyli przeznaczyć pieniądze na własny cel mieszkaniowy. Miał być nim remont własnego domu.

W październiku 2015 r. kobieta podpisała przedwstępną umowę sprzedaży innej nieruchomości i przyjęła od nabywcy 80 tys. zł zadatku. Za te pieniądze miesiąc później wyremontowała dom. Podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości miało miejsce w marcu następnego roku.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane