statystyki

NSA: Ulgę można zrealizować jeszcze przed zbyciem

autor: Patrycja Dudek29.05.2019, 07:47; Aktualizacja: 29.05.2019, 07:47
Sędzia wyjaśniła, że w tej sprawie również zwolnienie powinno się należeć, jeśli nie ma wątpliwości, że sprzedaż nastąpiła, a pieniądze zostały wydane na wskazany cel.

Sędzia wyjaśniła, że w tej sprawie również zwolnienie powinno się należeć, jeśli nie ma wątpliwości, że sprzedaż nastąpiła, a pieniądze zostały wydane na wskazany cel.źródło: ShutterStock

Nie straci zwolnienia z PIT, kto wyremontuje dom za pieniądze otrzymane w ramach przedwstępnej umowy sprzedaży innej nieruchomości, pod warunkiem że zostanie ona faktycznie zbyta – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o podatniczkę, która sprzedała nieruchomość przed upływem 5 lat od nabycia. Zasadniczo powinna zapłacić podatek od dochodu ze zbycia, postanowiła jednak skorzystać z ulgi, czyli przeznaczyć pieniądze na własny cel mieszkaniowy. Miał być nim remont własnego domu.

W październiku 2015 r. kobieta podpisała przedwstępną umowę sprzedaży innej nieruchomości i przyjęła od nabywcy 80 tys. zł zadatku. Za te pieniądze miesiąc później wyremontowała dom. Podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości miało miejsce w marcu następnego roku.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane