70 proc. podatników rozliczy PIT przez internet

autor: Łukasz Zalewski04.04.2019, 07:42; Aktualizacja: 04.04.2019, 07:42
Mamy coraz mniej problemów ze składaniem zeznań rocznych, poświęcamy na to coraz mniej czasu i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Mamy coraz mniej problemów ze składaniem zeznań rocznych, poświęcamy na to coraz mniej czasu i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatnią chwilę.źródło: ShutterStock

Mamy coraz mniej problemów ze składaniem zeznań rocznych, poświęcamy na to coraz mniej czasu i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatnią chwilę. A z usługi Twój e-PIT, udostępnionej w tym roku przez Ministerstwo Finansów zamierza skorzystać prawie połowa podatników.

To wnioski z raportu „Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2018”, dotyczącego zwyczajów w rozliczaniu PIT za 2018 r. Przygotowała go firma KPMG w Polsce, przepytując telefonicznie 1000 osób. Okazało się, że ponad połowa respondentów złożyła swoje zeznanie w marcu, a 36 proc. w lutym. Jedynie jedna dziesiąta zamierza to zrobić w kwietniu, co oznacza, że coraz mniej Polaków zostawia obowiązek rozliczenia się z fiskusem na ostatnią chwilę.

Badanie potwierdza też, że aż 69 proc. podatników deklaruje rozliczenie w tym roku przez internet. Jeśli dane te się potwierdzą, będzie to oznaczać wzrost w stosunku do poprzedniego roku aż o 13 pkt proc.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane