statystyki

Dorabiający emeryci już bez problemu obejrzą własny e-PIT

autor: Magdalena Majkowska08.04.2019, 07:58; Aktualizacja: 08.04.2019, 07:58
W informacjach dotyczących logowania do usługi „Twój e-PIT” dodano informację, że jeżeli podatnik sam rozliczył się z fiskusem na podstawie informacji otrzymanej z organu rentowego (PIT-40A), musi podać kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A, a nie ze złożonego samodzielnie zeznania.

W informacjach dotyczących logowania do usługi „Twój e-PIT” dodano informację, że jeżeli podatnik sam rozliczył się z fiskusem na podstawie informacji otrzymanej z organu rentowego (PIT-40A), musi podać kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A, a nie ze złożonego samodzielnie zeznania.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów doprecyzowało instrukcję logowania do usługi „Twój e-PIT”. Dzięki temu osoby dorabiające do emerytury nie powinny mieć już problemu z wejściem do serwisu.

Przypomnijmy, że przy logowaniu się do usługi „Twój e-PIT” należy podać kwotę przychodu wykazanego w zeznaniu rocznym za 2017 r. oraz jedną z kwot przychodu za 2018 r. Tożsamość trzeba potwierdzić dodatkowo kwotą nadpłaty lub dopłaty podatku z „deklaracji za 2017 rok”.

Niestety u osób, które w poprzednim roku oprócz emerytury miały inne dochody (w szczególności z pracy) i w związku z tym składały zeznanie na formularzu PIT-37, pojawił się problem z dostępem do systemu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane