statystyki

70 proc. podatników rozliczy PIT przez internet

autor: Łukasz Zalewski04.04.2019, 07:42; Aktualizacja: 04.04.2019, 07:42
Mamy coraz mniej problemów ze składaniem zeznań rocznych, poświęcamy na to coraz mniej czasu i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Mamy coraz mniej problemów ze składaniem zeznań rocznych, poświęcamy na to coraz mniej czasu i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatnią chwilę.źródło: ShutterStock

Mamy coraz mniej problemów ze składaniem zeznań rocznych, poświęcamy na to coraz mniej czasu i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatnią chwilę. A z usługi Twój e-PIT, udostępnionej w tym roku przez Ministerstwo Finansów zamierza skorzystać prawie połowa podatników.

To wnioski z raportu „Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2018”, dotyczącego zwyczajów w rozliczaniu PIT za 2018 r. Przygotowała go firma KPMG w Polsce, przepytując telefonicznie 1000 osób. Okazało się, że ponad połowa respondentów złożyła swoje zeznanie w marcu, a 36 proc. w lutym. Jedynie jedna dziesiąta zamierza to zrobić w kwietniu, co oznacza, że coraz mniej Polaków zostawia obowiązek rozliczenia się z fiskusem na ostatnią chwilę.

Badanie potwierdza też, że aż 69 proc. podatników deklaruje rozliczenie w tym roku przez internet. Jeśli dane te się potwierdzą, będzie to oznaczać wzrost w stosunku do poprzedniego roku aż o 13 pkt proc.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane