Fiskus zabierze mniej. Podatki niższe jeszcze w tym roku

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki02.04.2019, 20:42; Aktualizacja: 03.04.2019, 09:43
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Nie tylko zerowy PIT dla młodych, ale również obniżka stawki dla wszystkich do 17 proc. i podwojenie kosztów uzyskania przychodów maiłyby zacząć działać jeszcze jesienią 2019 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • jamsa(2019-10-05 10:56) Zgłoś naruszenie 01

    A wiecie co zrobił mój pracodawca. Kazał podpisać aneksy do umów zmieniając kwotę brutto tak żeby kwota netto nie uległa zmianie, a pieniądze trafiły do jego kieszeni....

    Odpowiedz
  • Wzmocnienie klasy sredniej(2019-04-04 14:55) Zgłoś naruszenie 10

    Przy podwojeniu kosztow przychodu niektore grupy zawodowe, ktore obecnie maja 50% ulge w PIT, nie beda odprowadzac zadnego podatku do SP. Beda placic tylko skladki ubezpieczeniowe. ----- I to jest wzmocnienie klasy sredniej, o ktorym kiedys mowil P. Premier.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-04 00:45) Zgłoś naruszenie 21

    Kilka lat temu, wydaje mi się , zmiany w wysokości podatków mogły następować dopiero od początku roku kalendarzowego. Dzisiaj czytam,że w ciagu roku zmienią się stawki w podatku dochodowym. Co się zmieniło w przepisach wprowadzających nowe regulacje podatkowe ?

    Odpowiedz
  • zzzzz(2019-04-03 19:46) Zgłoś naruszenie 16

    Co ci ludzie jeszcze wymyślą. Chcę żeby wybory odbyły się nawet dziś.

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2019-04-03 16:42) Zgłoś naruszenie 25

    "... fiskus zabierze mniej podatków" ? Mam się cieszyć czy też śmiać ?! Po pierwsze ; jak zostawi nam złotówkę więcej w kieszeni to podniesie podatki na usługi czy towary. W dawniej miłym miasteczku zwanym Otwock, dziś zapyziałym i obszczanym, brudnym, bez większych zakładów prezydenciunio z nadania PIS-u obniżył stawki na mały transport o 4 złocisze, za to teraz podniósł opłaty za śmieci do niebotycznej ceny !! Tu prokuratora potrzeba aby przyjrzał się tej stawce czy to aby nie ustawka [nie daj boże] ale że to pachole PiS-u to takim wolno więcej. A więc nie cieszcie się za wcześnie, póżniej będzie mniej łez i szlochania. PS - swoją drogą tym małym szkrabom co dziś chadzają do przedszkola szykujemy niezły ambaras za dwie dekady. Będą zanosiły śpiewy do Niego ; Boże coś Polskę .... wybaw od idiotów !!!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-04-03 12:12) Zgłoś naruszenie 50

    Wcześniejsza emerytura za długi staż pracy?...Super Express" pyta, co na to PiS.: "W tej chwili mamy inne społeczne pomysły, które są ważniejsze. Są jednak argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem i nie wykluczam, że za jakiś czas wrócimy od niego" - mówi poseł PiS Janusz Śniadek." -- ….....Oto jest dowód na to jak bardzo poglądy ludzi zależą od typu stołka na którym aktualnie siedzą.. Pan Śniadek b. przewodniczący Solidarności obecnie poseł partii "Sprawiedliwych" w ramach priorytetów teraz zapewne chce czekać aż ten spracowany od wczesnej młodości robotniczy "gmin" ,spracowany często także w święta ,w nadgodzinach " kiedyś w najPOdlejszych warunkach pracy (np..przy rtęci ,prom Izotopowym ,wysokich ciśnieniach i temp,nieb napięciach ,pyle wybuch i truj ,kwasach, wysok hałasie... ,Ich kiedyś istniejący wyż demograficzny ówczesnej młodzieży, minie, wymrze przed emeryturą lub dopracuje tej normalnej aby zaraz "odejść "w zaświaty i wówczas gdy Oni posłowie w PiSie się dopiero ponownie umocnią jako Sprawiedliwi dla garstki pozostałych dożywających po kilku latach ogłoszą propagandowo na cały świat "Tak jesteśmy Sprawiedliwi, otóż przywracamy należny tym spracowanym ludkom wiek emerytalny 40 lat pracy . Im się to słusznie należy, my tym pozostałym przy życiu 1000 frajerom naprawimy krzywdę historii dotrzymując naszego starego Solidarnościowego postulatu. Macie ,bierzcie i odchodźcie! Niech żyje Solidarność a ja lecę po kasę i cieszę się, że to moje wnuki 500+ a nie Oni "gmin" jako emerytury do tej pory ją biorą . --I oto w tym wszystkim chodzi. I widzisz kolego były przewodniczący ,może się obruszysz na te powyższe słowa ale tak to z Twojego zachowani wynika. Spełnicie ten postulat teraz albo faktycznie udowodnicie że goniliście króliczka aby go nie zlapać" bo spelnicie ale faktycznie dopiero wówczas jak większość z Tych spracowanych ludzi wymrze gdyż wiesz „czasu nie zatrzymasz

    Odpowiedz
  • dziadek(2019-04-03 11:05) Zgłoś naruszenie 203

    Teraz będą firmy na wnuczka prowadzone prze dziadka.Dobre?

    Odpowiedz
  • jul(2019-04-03 09:21) Zgłoś naruszenie 2617

    wszystko aby wygrać-dobre dla moherów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • @Populizmy:(2019-04-03 08:47) Zgłoś naruszenie 2211

    Czy pamiętasz tuskowe przedwyborcze 3x15% (PIT,CIT,VAT), obietnice zniesienia podatku Belki, zlikwidowania "haraczu" czyli abonamentu RTV itd. itd....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Populizmy(2019-04-02 23:49) Zgłoś naruszenie 4215

    Każdy kto wierzy w wolnorynkowe postulaty pisu, niech sobie przypomni vat który miał dostać obniżony do stanu przed reformą Tuska lub kwestia kwoty wolnej od podatku. Pamiętajmy także o forum ekonomicznym krynicy, gdy Morawiecki lał wodę na młyn pełnych nadziei przedsiębiorców. System miał być uproszczony i co ? Ten rząd potrafi tylko wydawać cudze pieniądze, nie dopuszcza myśli że mógłby część tych pieniędzy oddać w ręce spracowanych Polaków.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Smerfik(2019-04-02 22:59) Zgłoś naruszenie 4921

    Obiecali już podwyżkę socjalu, a teraz jeszcze obniżkę podatków. Jestem zachwycony. Przepyszna kiełbasa wyborcza. Do ilu punktów procentowych wzrośnie deficyt? Podpowiem, że w Grecji ten model działał dłuższą chwilę całkiem sprawnie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rekord(2019-04-02 22:35) Zgłoś naruszenie 158

    Gwiazdowski i Korwin mówią, by w ogóle PiT zlikwidowac

    Odpowiedz
  • Pan Yapa(2019-04-02 21:48) Zgłoś naruszenie 3110

    Bardzo dobrze. Podatki powinny być na rozsądnym poziomie i cieszę się że do tego dążymy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-04-02 21:21) Zgłoś naruszenie 404

    . "....... miałyby zacząć działać jeszcze jesienią 2019 r...." Oczywiście gdyby PiS wygrał wybory........ 😁

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz