statystyki

Zgoda na podział ulgi prorodzinnej może być dorozumiana

autor: Patrycja Dudek04.04.2019, 07:24; Aktualizacja: 04.04.2019, 07:24
Ojciec nie może tuż przed upływem podatkowego przedawnienia stwierdzić, że jednak sześć lat temu opiekował się dzieckiem – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Ojciec nie może tuż przed upływem podatkowego przedawnienia stwierdzić, że jednak sześć lat temu opiekował się dzieckiem – wynika z wczorajszego wyroku NSA.źródło: ShutterStock

Ojciec nie może tuż przed upływem podatkowego przedawnienia stwierdzić, że jednak sześć lat temu opiekował się dzieckiem – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Chodziło o kobietę, która w 2010 r. odliczyła 100 proc. ulgi prorodzinnej (art. 27f ust. 1 ustawy o PIT). Ojciec dziecka w ogóle nie skorzystał z preferencji za ten rok. W 2016 r. jednak zmienił zdanie i tuż przed upływem terminu przedawnienia skorygował swój PIT za 2010 r., wykazując połowę ulgi.

W związku z tym Urząd Skarbowy w Olsztynie wszczął postępowanie wobec podatniczki i uznał, że nieprawidłowo rozliczyła się ona z PIT, bo miała prawo tylko do połowy ulgi.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • XYZ(2019-04-05 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu rozdwojenie jaźni w NSA, wcześniej był wyrok, że można korygować zeznanie aż do terminu przedawnienia i zmieniać ustalenia odnośnie ulgi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane