Nowe obowiązki firm od 1 maja 2019 roku. Kasy fiskalne online wróciły do Sejmu

autor: Katarzyna Witwicka16.03.2019, 08:30; Aktualizacja: 17.09.2019, 12:01
Od kiedy kasy fiskalne online?

Od kiedy kasy fiskalne online?źródło: ShutterStock

Posłowie podjęli decyzję ws. procedowanych od prawie roku przepisów dotyczących kas fiskalnych online. Wymiana tradycyjnych urządzeń na nowe podzielona jest na etapy i rozpocznie się już w maju. Jako pierwsi będą musieli wprowadzić je m.in. przedstawiciele branży paliwowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • konsument(2019-03-16 09:04) Zgłoś naruszenie 413

    Uważam,że przy każdej kasie powinna jeszcze być zainstalowana kamera podłączona z Urzędem Skarbowym.Wtedy wszelkie wątpliwości zostały by rozwiane w tej sprawie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asdf(2019-03-16 13:35) Zgłoś naruszenie 299

    A kiedy czarną mafię obciąży się stosownymi podatkami? Zamiast rzucania na tacę należy kazać kupić im kasy fiskalne on line - i oddać tylko 700 zł. Ta prastara firma nie płaci podatków. Wierny tak. Czas to zmienić.

    Odpowiedz
  • mechanik(2019-03-16 12:03) Zgłoś naruszenie 233

    Trzeba ratować firmy produkujące kasy. Przecież jak ,ktoś nie nabije paragonu na kasie-to go nie będzie niezależnie od modelu kasy. Kolejny absurd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koko(2019-03-16 19:48) Zgłoś naruszenie 181

    tylko nikt nie pyta czy firmy maja na to pieniadze moze poslowie wreszcie przyjda po rozum do glowy i zastanowia sie nad problemem bo jak do tej pory rzadzacy niczym sie nie roznia od PO PSL

    Odpowiedz
  • Daniel.(2019-04-29 23:28) Zgłoś naruszenie 140

    Ja naprawiam samochody znajomym za flaszkę z jadzeniem i nic nie będę rejestrował. Jak kogoś nie znam, nie naprawiam, bo flaszki nie przyniesie.

    Odpowiedz
  • zlp(2019-03-17 16:50) Zgłoś naruszenie 122

    Taaa... Wielka różnica na jakiej kasie sprzedawca nie nabije paragonu. Czy to będzie kasa online, czy nie. Nie spodziewam się wielkich zysków w budżecie poza tymi ze sprzedaży kas.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Azjata(2019-05-05 23:13) Zgłoś naruszenie 112

    Do 700 zł rekompensata jak podstawowa w miarę znośna obsługowo kasa kosztuje co najmniej 1000 zł ! Doimy dalej na 500+ dla patologicznych wyborców, darmozjadów ! Ale wiecie co najgorsze że oni wygrają te wybory ! Albo w sumie nie, ten kraj musi dostać porządnie bo inaczej mało kto rozumie, że nic za darmo nie ma.

    Odpowiedz
  • mc(2019-03-17 08:07) Zgłoś naruszenie 71

    Bzdura. Na żadnym dokumencie fiskalnym nie ma numeru karty płatnika. Znajduje się tam tylko ogóle określenie formy płatności. Sugeruję najpierw zapoznać się z przepisami, a później brać się za komentowanie.

    Odpowiedz
  • Nie lubię złodziei (2019-03-27 08:04) Zgłoś naruszenie 42

    Nie przyjmować bezgotówki

    Odpowiedz
  • Krogulec(2019-03-16 23:42) Zgłoś naruszenie 35

    A co z danymi z kart płatniczych, kredytowych? Przecież one też się pojawiają i zapisują w kasie. O jakiej anonimowości tu mowa?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Iynteligent(2019-03-27 08:07) Zgłoś naruszenie 24

    Uważam,że przy każdej kasie powinna jeszcze być zainstalowana kamera podłączona z Urzędem Skarbowym.Wtedy wszelkie wątpliwości zostały by rozwiane w tej sprawie plus urzędnik że skarbówki z kamerą w klapie koszuli,to zapobiegnie zlodziejstwu, i będzie 100 plus zamiast 500

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marcin(2019-04-30 20:44) Zgłoś naruszenie 10

    A czy skoro mam obowiązek rejestrować sprzedaż od 01.01.2020 na kasie online to mogę zacząć taka ewidencję już w grudniu 2019 bo mowa jest wszędzie o obowiązku stosowania a co z dobrowolnością stosowania przed tym okresem wymiany. Czy wówczas też będę mógł otrzymać zwrot. I co jeśli otworze wulkanizację w sierpniu 2019. To mam sobie najpierw kupić zwykłą kasę i zaraz druga online jeżeli takowej nie będę mógł używać przed 01.01.2020

    Odpowiedz
  • Karol(2019-04-26 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ale to znaczy, że już za pół roku wielu przedsiebiorców będzie musiało mieć OBOWIĄZKOWO kasy, których jeszcze nie ma na rynku! Bo jak rozumiem z tego artykułu https://www.ksiega.pl/kasa-fiskalna-line-warsztacie-samochodowym/ to będą obowiązkowe od 01.01.2020?!

    Odpowiedz