statystyki

Autogaz trafi pod lupę fiskusa. Trwają konsultacje

autor: Mariusz Szulc20.02.2019, 07:41; Aktualizacja: 20.02.2019, 08:38
Ministerstwo Finansów ma też inny pomysł – na razie ciągle jeszcze w sferze planów. Resort chciałby, aby przedsiębiorcy wytwarzający i magazynujący benzynę lub olej napędowy, prowadzący stacje paliw, a także posiadający zbiorniki na paliwa na bieżąco informowali fiskusa o zawartości swoich magazynów. Raporty złożyliby drogą elektroniczną do bazy SENT. W tym celu potrzebna będzie nowelizacja pakietu przewozowego i przepisów prawa energetycznego.

Ministerstwo Finansów ma też inny pomysł – na razie ciągle jeszcze w sferze planów. Resort chciałby, aby przedsiębiorcy wytwarzający i magazynujący benzynę lub olej napędowy, prowadzący stacje paliw, a także posiadający zbiorniki na paliwa na bieżąco informowali fiskusa o zawartości swoich magazynów. Raporty złożyliby drogą elektroniczną do bazy SENT. W tym celu potrzebna będzie nowelizacja pakietu przewozowego i przepisów prawa energetycznego.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów chce objąć monitoringiem transporty gazu LPG. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że miałoby to dotyczyć tylko paliwa do pojazdów silnikowych.

Oficjalnie resort tego nie potwierdza. Z odpowiedzi na pytanie DGP wynika, że trwają wewnętrzne konsultacje treści projektu i na tym etapie za wcześnie jest na szczegóły.

O potrzebie objęcia gazu LPG monitoringiem mówił pod koniec stycznia br. w wypowiedzi dla PAP Piotr Dziedzic, dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów. Podkreślił, że zmian oczekuje branża paliwowa, bo „duża różnica w opodatkowaniu LPG, w zależności od wykorzystania, jako źródło ciepła czy do napędu samochodów, powoduje naturalną pokusę nadużyć”. Poinformował, że na jednej cysternie przewożącej 20 tys. litrów gazu LPG oszuści fiskalni mogą zarobić około 20 tys. zł.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Paliwo Biedoty(2019-02-20 18:26) Zgłoś naruszenie 05

    LPG zwane jest Paliwem Biednych...praktycznie nowe silniki benzynowe nie nadają się do LPG. To schyłkowy rynek starych ponad 10 letnich pojazdów Januszy o niskich dochodach. Więc czy warto się wysilać by kontrolować biedę?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane