Twój e-PIT łamie tajemnicę skarbową? Szefowie mogą sprawdzić czy mamy inne źródła dochodów i ile zarabia nasz współmałżonek

autor: Magdalena Majkowska19.02.2019, 21:04; Aktualizacja: 20.02.2019, 09:30
Byli pracodawcy nadal będą mogli zaglądać do naszych portfeli i dowiadywać się, ile zarabiamy w nowej firmie.

Byli pracodawcy nadal będą mogli zaglądać do naszych portfeli i dowiadywać się, ile zarabiamy w nowej firmie.źródło: ShutterStock

Szefowie bez naszej wiedzy będą mogli sprawdzić, czy mamy inne źródła dochodów, ile zarabia nasz współmałżonek, a nawet ile płacą nam w nowym miejscu pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (89)

  • laszka(2019-02-20 07:55) Zgłoś naruszenie 6512

    To jest granda. No i kto odpowie za ten bubel . Znowu usłyszymy, że nic się nie stało, że brak podstaw do wszczęcia śledztwa. Już dość tych nieudolnych, niekompetentnych ludzi. Najwyższy czas na zmiany.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • omega(2019-02-20 08:26) Zgłoś naruszenie 434

    Już widzę te ciekawskie dziunie kadrowo płacowe w akcji.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kazimiera Żakowska(2019-02-20 08:02) Zgłoś naruszenie 408

    Podsumowując mamy dwa szpiegowskie programy jeden to JPK a drugi e-PIT stworzone przez obecny rząd.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Darecki Lodz(2019-02-20 10:08) Zgłoś naruszenie 314

    "zwykłe niedopatrzenie" - to jest jak zupa wykipi. To tutaj to jest naruszenie m.in. RODO. To jest kryminalne, a nie "zwykłe niedopatrzenie".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aleks(2019-02-20 09:15) Zgłoś naruszenie 305

    Amatorszczyzna, partactwo, niechlujstwo - czy WYSOCY ranga urzednicy panstwowi robia cos dobrze???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joanna(2019-02-20 08:13) Zgłoś naruszenie 211

    Posługujecie się raz pojęciem przychód a raz dochód. Trochę doķładności.

    Odpowiedz
  • Miało być pięknie(2019-02-20 09:15) Zgłoś naruszenie 181

    a wyszło jak zwykle. Trzeba to powiązać z profilem zaufanym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bezbiku.info(2019-02-20 11:02) Zgłoś naruszenie 171

    No to są już q jakieś jaja!!! Powinni jak najszybciej przyblokować ten nowy system, wnieść niezbędne zmiany i przeprosić wszystkich obywateli za niedopatrzenie.

    Odpowiedz
  • Aga(2019-02-20 08:14) Zgłoś naruszenie 163

    Przecież nic się nie stało :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ob.(2019-02-20 10:15) Zgłoś naruszenie 153

    Nie uwierzę, że to jest niedopatrzenie. Już trochę żyję na tym świecie.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-02-20 11:21) Zgłoś naruszenie 120

    Tak z ciekawości, komu zlecono wytworzenie systemu? Gdzie szukać informacji o szczegółach? To było zamówienie publiczne?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • SKARBOWIEC(2019-02-20 13:52) Zgłoś naruszenie 122

    TO NIE SZEF CZY PANIE W KSIĘGOWOŚCI ŁAMIĄ TAJEMNICE SKARBOWĄ TO MINISTER FINANSÓW (JEGO LUDZIE) ZŁAMALI TAJEMNICE SKARBOWĄ TWORZĄC TAKI PROGRAM WYSTARCZYŁO UMOŻLIWIĆ ZABEZPIECZENIE HASŁEM DOSTĘP DO DANYCH JAKA JEST KARA ZA ŁAMANIE TAJEMNICY SKARBOWEJ W POLSCE?

    Odpowiedz
  • David(2019-02-20 12:16) Zgłoś naruszenie 110

    Proste rozwiązanie. Wystarczy zostawić możliwość logowania tylko poprzez profil zaufany. Teraz i tak każdy ma konto w banku, więc wyrobić profil online to są "dwa kliknięcia".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • AJ(2019-02-20 10:03) Zgłoś naruszenie 1019

    Niestety nie można, artykuł wprowadza w błąd ludzi i szerzy panikę. Proponuję wejść i spróbować czy tak się da zrobić. Spróbujcie na swoich pitach znając swoje dane. Skończyłyby się wtedy wszystkie negatywne komentarze. Nie ma takiej możliwości bo pracodawca nie zna dochodów z innych źródeł i naszych małżonków. Ja juz spróbowałam i wiem, że nie ma takiej opcji. Jak wpiszesz trzykrotnie błędny przychód zostajesz zablokowany.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Faraon81(2019-02-20 12:30) Zgłoś naruszenie 91

    No i jeśli jakiś nieuczciwy pracownik lub pracodawca zaloguje się do cudzych PIT-ów, może zmienić numery banków na które mają być przekazane nadpłaty, podając np. swoje albo jakiegoś "wspólnika".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A. B.(2019-02-20 12:51) Zgłoś naruszenie 71

    A do moich danych osobowych ma dostep lekko liczac kilka tysiecy ludzi w polsce. teoretyczie kazdy z nich moze wziac pozyczke chwilowke na moje dane, wystaczy wejsc na pierwsza lepsza chwilowkowa gowniana firemke, wypelnic blankiet bez podpisu, bez zdjecia, bez weryfikacji daych i zaciagnac pozyczke do 5000 zl. Osoba oszukana dowiaduje sie o sprawie dopiero jak komornik wchodzi na konto.

    Odpowiedz
  • DziuniazKadr(2019-02-20 16:22) Zgłoś naruszenie 63

    Nie mam nic do ukrycia niech oglądają. Dochody powinny być jawne jak w krajach skandynawskich. Miliardowe oszczędności , danych nie trzeba zabezpieczać. Płace są bardziej wyrównane . Średnia zarobków najwyższa na świecie, a najniższa korupcja. Na ukrywaniu danych może zależeć tylko tym którzy niesłusznie dużo zarabiają, lub mało zarabiają i nie mają pokrycia na wille , jachty i samochody. Niech się martwią Aniołki z Pekało.

    Odpowiedz
  • skarbowiec(2019-02-20 08:17) Zgłoś naruszenie 640

    Ten artykuł to stek bzdur! skąd niby szef, u którego już nie pracuje pracownik, ma znać jego całkowity przychód z nowego roku, jeżeli pracownicy uzyskiwali w nowym roku dochody także z innych źródeł. Logika się kłania!!!

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • marta(2019-02-20 15:40) Zgłoś naruszenie 51

    Przecież większość urzędasów ma nasze dane i może z nimi robić co chce...tak jest od zawsze... w bankach , sądach , prokuraturach też...

    Odpowiedz
  • PKU(2019-02-20 08:09) Zgłoś naruszenie 312

    Jak trzeba było sumować wszystkie PIT-11 to ludzie marudzili, że to żadna wygoda, bo trzeba samemu dodawać i jest problem jak ktoś jednego PIT-11 nie ma.

    Odpowiedz