Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski11.02.2019, 07:10; Aktualizacja: 11.02.2019, 09:43
Premier Morawiecki

Ze źródeł zbliżonych do premiera udało nam się dowiedzieć, że decyzji należy się spodziewać w najbliższych tygodniachźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (84)

  • Kwota wolna od podatku 15 tys. zl(2019-02-11 09:36) Zgłoś naruszenie 320

    Kwota wolna od podatku powinna wynosic dla wszystkich platnikow PIT 25% sredniej placy krajowej, czyli na dzisiaj okolo 15 tys. zl. Przy czym przy utrzymaniu wyplacanych zasilkow socjalnych na dzieci tzw. 500+bezposrednio do reki , nalezaloby chyba zrezygnowac z ulg na dzieci odpisywanych od podatku.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ZYSKODAWCA.pl(2019-02-11 09:33) Zgłoś naruszenie 231

    ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM i też zwolnić z płacenia podatku dochodowego PIT 37.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZERO WDZIĘCZNOŚCI.(2019-02-11 09:27) Zgłoś naruszenie 645

    Kiedy zmniejszycie podatki od emerytur ? TO WSTYD ABY PAŃSTWO ZABIERAŁO PODATKI OD EMERYTUR - czy nie wystarczy że złodzieje w ramach tzw. prywatyzacji rozkradli prawie cały majątek narodowy wypracowany głównie przez dzisiejszych emerytów ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2019-02-11 09:00) Zgłoś naruszenie 1215

    dobra zmiana

    Odpowiedz
  • gość(2019-02-11 08:55) Zgłoś naruszenie 276

    Bardzo dużo emerytów - około 100 tysięcy czeka na wyprostowanie interpretacji ZUS odnośnie zaniżenia wysokości emerytury dla osób , które przeszły z koniecznośći lub z braku rzetelnej informacji ZUS itp w czerwcu na emeryturę. Są to bardzo duże pieniądze dla emeryta, który wypracował to świadczenie ale dostaje zdecydowanie mniej niż przeszedłby w lipcu. Tysiące emerytów czuje wielką krzywdę jaką zgotował mu ZUS. Dlatego apel do pani minister, do posłów - zróbcie wreszcie porzadek w tej sprawie. Rzecznik praw obywatelskich zgłaszał ten problem ministerstu ale brak jakichkolwiek reakcji ze strony tego organu. Dla podmiotów, które mają inicjatywę prawotwórczą jest okazja by pokazać,że dobro emerytów leży im na sercu.Ostrzeganie osób by nie przechodziły w czerwcu na emeryturę zaczęło się 2 lata temu. A co maja powiedzieć emeryci, którzy 4 -5 lat temu poszli na emeryturę i NIKT ich nie poinformował,że taka jest interpretacja ZUS. Ile zaoszczędził budżet na zaniżeniu emerytur? Czekam z niecierpliwością na zmiany w tej materii. Emeryci nie zasłużyli na takie traktowanie.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-02-11 08:55) Zgłoś naruszenie 3712

    Podatek od emerytur powinien buc juz dawno zlikwidowany. Ponadto powinna byc trzynasta emerytura , tak jak maja urzędnicy trzynastą pensje. Nie wiadomo dlaczego emeryci nie otrzymują trzynastki skoro maja ja wszyscy urzędnicy, parlamentarzyści , mundurowi itd. . To niezgodne z konstytucja - brak równego prawa i dyskryminacja emerytów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dasio(2019-02-11 08:47) Zgłoś naruszenie 3154

    Jak do Polski wróci Ryża ****** zwana Matołem, to już ten kundel kaszubski wam wszystko wyrówna.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • czemu(2019-02-11 08:44) Zgłoś naruszenie 644

    A co z VAT ? Miało być w 2010 podniesienie na chwilę na 23% a doją nas do dzisiaj - 9ty rok !! i jak widać nie ma znaczenia kto rządzi A co z podatkami w paliwie? Czemu ceny paliw w Polsce i Niemczech są podobne (mimo co najmniej 3 krotnej różnicy w płacach) ?? No ja się pytam

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kowalski z klasy średniej(2019-02-11 08:36) Zgłoś naruszenie 4212

    To, że obniżenie podatków niesie ze sobą spore korzyści dla osób pracujących nie jest odkryciem Ameryki. Szkoda, że dopiero teraz na to wpadli, po tej całej serii rozdawnictwa kasy ludziom, którzy już mają dzieci, zamiast obniżyć obciążenia dla tych, którzy dopiero rodziny planują założyć (czyt. nieumiejętna polityka prorodzinna). W końcu im szybciej ktoś się ustatkuje tym większa szansa, że szybciej będzie mieć dzieci i że będzie mieć ich więcej niż 1. Jeżeli rzeczywiście wymyślą jakieś dobre rozwiązanie to nie ukrywam, że będzie to atrakcyjna obietnica wyborcza. Niestety jednak zależy mi na pozostaniu w UE, dobrych relacjach z naszymi sąsiadami, aby misio-nepotyzm się skończył i trójpodział władzy powrócił. Dlatego mimo wszystko, nie zagłosuję na nich, bo nie są wiarygodni w swoich kłamstwach i poddaństwie Panu K. W sumie to konia z rzędem temu, kto wskaże wiarygodnego polityka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • assaas(2019-02-11 07:46) Zgłoś naruszenie 1125

    Seniorzy otrzymali wsparcie ? Tylko lenie i cwaniaczki oraz milionerzy-artyści z emeryturami minimalnymi !!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz