Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski11.02.2019, 07:10; Aktualizacja: 11.02.2019, 09:43
Premier Morawiecki

Ze źródeł zbliżonych do premiera udało nam się dowiedzieć, że decyzji należy się spodziewać w najbliższych tygodniachźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (84)

  • 4 LATA TEMU (2019-02-11 16:17) Zgłoś naruszenie 30

    ..OBIECANKI..= kiełbasa wyborcza !!! KWOTA WOLNA OD PODATKU MIAŁA BYĆ POdniesiona do 8 tys zł dla wszystkich .. nie dla... garstki o dochodach...13 tys zł / na rok .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Propaganda(2019-02-11 15:44) Zgłoś naruszenie 10

    Ile osób w Polsce pracuje ? Bo 10mld podzielone na około 15mln ludzi pracujących (nie wiem ile osób w PL pracuje) to około 666zł na rok. Czyli 55zł na miesiąc więcej na wypłatę ? No kochani, to więcej gadania niż to warte. Kwota wolna powinna wynosić około 30..60tys zł. A nie takie grosze. Czy Wam to nie wygląda na propagandę ? Poza tym: Dlaczego oni analizują wpływ zmiany na płacę minimalną ? Przecież mówią o budowaniu klasy średniej ? Z osób otrzymujących płacę minimalną , mających otrzymać 83zł miesięcznie więcej ? Gdzie w tym jest sens ? Przecież to śmieszne.

    Odpowiedz
  • Tak o (2019-02-11 15:33) Zgłoś naruszenie 20

    Najlepiej to wywalić cały socjal i obniżyć podatki tyle ile się da

    Odpowiedz
  • I to jest sprawiedliwe(2019-02-11 14:26) Zgłoś naruszenie 10

    Za pracujących zapłacą niepełnosprawni, matki z dziećmi oraz emeryci i renciści.

    Odpowiedz
  • AlaA(2019-02-11 14:19) Zgłoś naruszenie 30

    Emeryci dostali już wsparcie. No to garść faktów. Od 2015 do 2018 waloryzacja 0,28+0,44+0,68+2,98. płace w tym czasie wzrosły powyżej 30%.Prosze to porównać.Emerytury zjada inflacja i waloryzację tego nie rekompensują. Tylko jeden przykład. Mój czynsz od 2015 r do 2018 wzrósł z 412 zł do 520 zł. , a to tylko jeden składnik rosnących kosztów życia. Emeryci nie dostali nic poza zaniżoną należną waloryzacją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rafalimis(2019-02-11 14:17) Zgłoś naruszenie 10

    Problemem nawet nie jest wysokość obciążeń podatkowych, ale niejasność przepisów i dowolna ich interpretacja. Oni w ogóle tego nie rozumieją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 60+(2019-02-11 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    A gdzie obiecane emerytury po 40 latach składkowych bez względu na wiek

    Odpowiedz
  • niewyrozumiały(2019-02-11 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Zbliżają się wybory więc będzie dużo bombastycznych zapowiedzi. Najwyraźniej Pisowi kończy się poparcie (z racji wieku) więc trzeba poszukać jeleni w młodszych ludziach.

    Odpowiedz
  • Joss(2019-02-11 11:27) Zgłoś naruszenie 10

    Pomyśleć, że dopiero co Gwiazdowski wyszedł z pomysłem wejścia w politykę i już PiS-owi i reszcie komuny popuszczają zwieracze....

    Odpowiedz
  • RENCIŚCI i EMERYCI z POLSKI(2019-02-11 11:21) Zgłoś naruszenie 22

    Sprawa podatku od Rent i Emerytur jest załatwiona definitywnie. RZĄD, SEJM i SENAT będzie nadal pobierał podatek od najbiedniejszych grup społecznych, czyli będzie krwiopijczo brał podatki od ludzi, którzy na ten podatek płacili już 40 - 50 lat podczas swej pracy zawodowej. TAK POSTĘPUJE PAN KACZYŃSKI ORAZ PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ, SEJM i SENAT. My nie jesteśmy górnikami, hutnikami, brukarzami. NIE PRZYJEDZIEMY DO WARSZAWY z petardami, kilofami UPOMINAĆ SIĘ O NASZĄ KRZYWDĘ. JESTEŚMY SŁABI i TĘ BITWĘ PRZEGRAMY. MAMY INNĄ BROŃ. DEMOKRATYCZNĄ. ŻADEN RENCISTA i EMERYT NIE ODDA SWEGO GŁOSU NA PANA KACZYŃSKIEGO ORAZ PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. TYLKO W TEN SPOSÓB WYGRAMY SPRAWĘ i NIE BĘDZIE POTRĄCANY PODATEK OD NASZYCH BIEDNYCH RENT i EMERYTUR. TYLKO W TEN SPOSÓB W Y P I E R D O L I M Y CWANIAKÓW Z RZĄDU, SEJMU i SENATU. GDYBY ODPOWIEDŹ BRZMIAŁA : BRAK ŚRODKÓW FINANSOWYCH, TO ODPOWIADAMY PO ROSYJSKU *************** i SKAŻY, CZTO ZNASZOŁ".. PANIAŁ ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt(2019-02-11 10:39) Zgłoś naruszenie 477

    Wasze "wsparcie dla seniorów" to wysoki podatek od ich ciężko wypracowanych emerytur. Wspieracie tylko leni, nierobów, krusowców i bogatych celebrytów.

    Odpowiedz
  • klimek(2019-02-11 10:24) Zgłoś naruszenie 93

    prostuję że w m-cu marcu najczęściej zwiąkszała się kwota bazowa a nie kwota wolna od podatku

    Odpowiedz
  • klimek(2019-02-11 10:20) Zgłoś naruszenie 463

    Z artykułu wynika że emeryci dostali już wsprarcie poprzez podwyższenie minimalnej emerytury i renty oraz obiżenie wieku emerytalnego. Skorzystali ci co posiadali mały staż pracy i odprowadzali minimalne składki emerytalne. stracili ci co mieli duży staż pracy i opłacali składki od faktycznych przchodów. Rząd tym samym przyczynił się do wyzysku człowieka przez człowieka. Pytam gdzie jest zapowiadana powdwyższka kwoty wolnej od podatku. Podwyższona kwota wolna od podatku dotyczy do wąskiej grupy osób, którzy zarabiają w ciągu roku tylko kwotę wolną od podatku. Rząd przyczynia się do likwidacji klasy średniej. Jeszcze chcę si e odnieść w którym miesiącu przechodzić korzystnie na emerytrę. Po co te kombinację i pułapki a co to totolotek. Teraz korzystny m-c to czerwiec a kiedyś korzstnym miesiącem był marzez bo wtedy zwiąkszała się kwota wolna od podatku a teraz m-c marzec jest najbardziej niekorzystnym m-cem. Ktoś powie nieświadomość prawa szkodzi, nie każdy kowalski o tym wiem. Dla niego powinno być istotne ile lat przepracował i ile odprowadzał składek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wprowadzic 5-cio progowy PIT(2019-02-11 10:02) Zgłoś naruszenie 1511

    W Polsce powinien funkcjonowac 5-cio progowy PIT od 0% do 50% i mozliwosc rozliczania sie z malzonkiem w szerszym zakresie niz obecnie.

    Odpowiedz
  • za friko ?(2019-02-11 10:00) Zgłoś naruszenie 111

    ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM, czyli każdemu robotnikowi należałoby wypłacać 10-cio letnią rentę strukturalną, do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego.

    Odpowiedz
  • czy zamknąć te usta ?(2019-02-11 09:53) Zgłoś naruszenie 122

    czy prawdą jest , że dziennikarze płacą zmniejszony o 50% podatek dochodowy ? - tak słyszałem, ale chyba nie może to być prawdą ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • swięte krowy ?(2019-02-11 09:48) Zgłoś naruszenie 6217

    zlikwidować sędziom tzw. "stan spoczynku" - powinni podlegać normalnym przepisom emerytalno - rentowym .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • suwern(2019-02-11 09:45) Zgłoś naruszenie 2210

    a kiedy ten kłamca premier przyzna ze ustawa z 16.12.2016r. dot. emerytur mundurowych jest niezgodna z konstytucja i prawe i że kłamie jak cały pis dot. osób które są objęci ta ustawa ( dowolna interpretacja ustawy przez IPN i zrobieni stawki 0% co jest nie zgodne z konstytucja ) - gdzie jest tu praworządność na która sie powołuje pis , premię i prezydent

    Odpowiedz
  • bez kantów !(2019-02-11 09:44) Zgłoś naruszenie 432

    ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM, więc składki do ZUS zrównać ze składkami do KRUS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka sprawiedliwość !(2019-02-11 09:39) Zgłoś naruszenie 221

    ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM, więc każdemu młodemu pracownikowi (do 40-ego roku życia) należałoby też wypłacić 100-150 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na dobry początek, przecież nie tylko rolnicy mają potrzeby finansowe na zagospodarowanie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz