Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski11.02.2019, 07:10; Aktualizacja: 11.02.2019, 09:43
Premier Morawiecki

Ze źródeł zbliżonych do premiera udało nam się dowiedzieć, że decyzji należy się spodziewać w najbliższych tygodniachźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (83)

  • Zbigniew(2019-02-18 01:32) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobra decyzja dla Przedsiebiorcow, mysle ze kazdy o tym wie co chcial wlasna dzialnosc ruszyc w tym ja.

    Odpowiedz
  • arkojan100(2019-02-13 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy obiecana emerytura po 40 latach pracy,albo pomostówki dla pracujących w szczególnych warunkach wg.starych i nowych zasad.Brak rownego prawa wobec wszystkich (25 lat stażu do 01.01.1999r),to jest ogromnie niesprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • Prezes01(2019-02-12 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mam firmę która ku mojemu zadowoleniu bardzo szybko się rozwija. W ciągu roku będę potrzebował kilkudziesięciu osób do pracy. Mam nadzieje, że zmiany wejdą w życie jak najszybciej i będą dla mnie ułatwieniem w poszukiwaniu rąk do pracy. Wspieranie pracownika to także wspieranie pracodawcy :)

    Odpowiedz
  • Riczard(2019-02-12 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Latami mieliśmy w rządzie odwrotnych Robin Hoodów - zabierali bogatym a dawali biednym. Całe szczęście, że teraz to się zmieniło. Trzymam kciuki za pozytywną kontynuacje tej bajki :)

    Odpowiedz
  • Aurelia(2019-02-12 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy z nas swoją codzienną pracą buduje gospodarkę naszego kraju i świetnie że rządzący to zauważają. Czuje się doceniona przez takie gesty. Brawo !

    Odpowiedz
  • zwolennik(2019-02-12 19:28) Zgłoś naruszenie 20

    PiS to pierwszy rząd, który robi coś dla ludzi. Programy społeczne, a teraz niższe podatki dla najmniej zarabiających. Każdy korzysta na tym rządzie.

    Odpowiedz
  • Emmanuel(2019-02-12 19:24) Zgłoś naruszenie 20

    Wszyscy obiecywali, że obniżą podatki, a ich nie obniżyli. PiS obiecywał, że obniży podatki i PiS OBNIŻYŁ te podatki. Słowna partia, dla której obietnice wyborcze były deklaracjami, a nie tylko pustymi frazesami.

    Odpowiedz
  • krakowiak(2019-02-12 19:22) Zgłoś naruszenie 10

    PiS wyprowadził budżet na prostą. Jest kasa w skarbcu i kapitalnie, że idzie na pomoc ludziom.

    Odpowiedz
  • Dajana(2019-02-12 19:21) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo! To jedne z najważniejszych zmian w kraju. Popieram!

    Odpowiedz
  • letni chłopiec(2019-02-12 19:19) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS, PiT i podatki to się idzie zatracić na śmierć !! Tyle wydatków !! Nareszcie rząd coś z tym robi. Chwała za to naprawdę!

    Odpowiedz
  • Misiek(2019-02-12 19:17) Zgłoś naruszenie 20

    Ulga PiT super sprawa i najwaznijsze ze jest przeznaczona dla tych co ciezko pracuja to motywuje do pracy wiec i pracodawcy zyskaj i pracownicy beda widziec cel..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Major(2019-02-12 19:15) Zgłoś naruszenie 10

    Rząd jest zainteresowana zmianami na lepsze, bardzo mi się podoba ten ukłon w stronę ludzi ciężko pracujących.

    Odpowiedz
  • Bajor(2019-02-12 19:12) Zgłoś naruszenie 10

    Mniej zarabiający powinny płacić niższe podatki !! Rząd to widzi i pomaga ludziom. Koniec z ulgami tylko dla najbogatszych.

    Odpowiedz
  • Jaru(2019-02-12 19:10) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo dobra wiadomość !! Naprawdę cieszę się, że rząd chce odciążyć pracujących !!! Poprzednie władze tylko gadały a podatki albo były wyższy albo takie same.

    Odpowiedz
  • mewa(2019-02-12 19:07) Zgłoś naruszenie 10

    Wcześniej pomagali biednym, a teraz czas na rozwój! Dobry kierunek obrałeś PiS-ie. Brawo!

    Odpowiedz
  • bezrobotni maja zdychac (2019-02-12 17:26) Zgłoś naruszenie 10

    ludzie, ktorzy po 10,20 latach stracili prace zdychaja z glodu, 500 zl na bogate dziecko a 700 zl na miesiac przetrwania biedaka ktorego nikt nie chce przyjac do pracy bo ma 50+ i juz nie daje rady tyrac fizycznie

    Odpowiedz
  • Amen(2019-02-11 20:52) Zgłoś naruszenie 10

    Co mi nie dacie i tka na was nie zagłosuję za to, że nierobom kasę rozdaliście.

    Odpowiedz
  • Koniec dawania(2019-02-11 19:47) Zgłoś naruszenie 10

    ... nadchodzi czas dojenia.

    Odpowiedz
  • Rozsądny liberał(2019-02-11 16:40) Zgłoś naruszenie 10

    Rzekomo wprowadzili już "niższy CIT czy mały ZUS" - już widzę jak płacę niższy ZUS (ponad 1300/mc), z którego to rozwiązania chyba prawie nikt nie skorzystał. Na razie co roku jest +100 zł wyższy ZUS co miesiąc. To partia sanacyjno-socjalistyczna. Zobaczcie sobie. Nie uwierzę w ani jedno słowo.

    Odpowiedz
  • Rozsądny liberał(2019-02-11 16:40) Zgłoś naruszenie 10

    Rzekomo wprowadzili już "niższy CIT czy mały ZUS" - już widzę jak płacę niższy ZUS (ponad 1300/mc), z którego to rozwiązania chyba prawie nikt nie skorzystał. Na razie co roku jest +100 zł wyższy ZUS co miesiąc. To partia sanacyjno-socjalistyczna. Zobaczcie sobie. Nie uwierzę w ani jedno słowo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz