Ewidencja sprzedaży. Nie każda firma transportowa to kurier

autor: Mariusz Szulc14.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 14.01.2019, 10:14
Ustawodawca celowo więc wyodrębnił dostawę świadczoną za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich jako warunek uprawniający do zwolnienia z ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej – stwierdził dyrektor KIS.

Ustawodawca celowo więc wyodrębnił dostawę świadczoną za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich jako warunek uprawniający do zwolnienia z ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej – stwierdził dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Jeżeli towar dostarczy do klienta poczta lub firma kurierska, sprzedaży nie trzeba ewidencjonować w kasie fiskalnej. Co innego, gdy dostawcą są inni przewoźnicy – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadała spółka, która planowała sprzedawać meble zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pomocą strony internetowej. W tym drugim przypadku klient miał płacić przez internet, a meble byłyby wysyłane za pomocą Poczty Polskiej, firm kurierskich i innych przewoźników.

Spółka uważała, że w każdej takiej sytuacji nie będzie musiała rejestrować transakcji w kasie fiskalnej. Powoływała się na zwolnienie dla dostaw w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), o ile spełnione są określone warunki. Sprzedawca powinien więc otrzymać całość zapłaty za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Musi też być w stanie udowodnić, której transakcji dotyczyła płatność i kto był jej drugą stroną.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane