Ewidencja sprzedaży. Nie każda firma transportowa to kurier

autor: Mariusz Szulc14.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 14.01.2019, 10:14
Ustawodawca celowo więc wyodrębnił dostawę świadczoną za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich jako warunek uprawniający do zwolnienia z ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej – stwierdził dyrektor KIS.

Ustawodawca celowo więc wyodrębnił dostawę świadczoną za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich jako warunek uprawniający do zwolnienia z ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej – stwierdził dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Jeżeli towar dostarczy do klienta poczta lub firma kurierska, sprzedaży nie trzeba ewidencjonować w kasie fiskalnej. Co innego, gdy dostawcą są inni przewoźnicy – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadała spółka, która planowała sprzedawać meble zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pomocą strony internetowej. W tym drugim przypadku klient miał płacić przez internet, a meble byłyby wysyłane za pomocą Poczty Polskiej, firm kurierskich i innych przewoźników.

Spółka uważała, że w każdej takiej sytuacji nie będzie musiała rejestrować transakcji w kasie fiskalnej. Powoływała się na zwolnienie dla dostaw w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), o ile spełnione są określone warunki. Sprzedawca powinien więc otrzymać całość zapłaty za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Musi też być w stanie udowodnić, której transakcji dotyczyła płatność i kto był jej drugą stroną.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane