Stawki VAT na 2019 rok: Zostaje 23 proc. i 8 proc.

14.12.2018, 17:35; Aktualizacja: 15.12.2018, 12:05
Za przyjęciem zmian w ustawie głosowało 61 senatorów, przeciw 26, nikt się nie wstrzymał.

Za przyjęciem zmian w ustawie głosowało 61 senatorów, przeciw 26, nikt się nie wstrzymał.źródło: ShutterStock

Senat poparł nowelizację ustawy zakładającą wydłużenie obowiązywania stawek VAT w wysokości 23 proc. i 8 proc. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stawki 23 i 8 proc., wprowadzone od 2011 roku, miały obowiązywać do końca 2018 roku.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Koło z Warszawy(2018-12-15 12:36) Zgłoś naruszenie 11

    Do rencistów i emerytów. Rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława są policzone. W większości miast w Polsce Koła Emeryckie już się porozumiały. Doszły do wspólnego wniosku. ŻĄDAMY CAŁKOWITEGO ZLIKWIDOWANIA PODATKU OD RENT i EMERYTUR ! Na demonstrowanie,rzucania kamieniami, podpalanie jesteśmy za inteligentni, więc postanowiliśmy, ABSOLUTNIE NIE GŁOSOWAĆ NA PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ ! TYLKO W TEN SPOSÓB W Y P I E R O L I M Y większość z RZĄDU, SEJMU i SENATU. MACIE DO WYBORU. LIKWIDACJĘ PODATKU OD RENT i EMERYTUR i WÓWCZAS ZOSTAJECIE NA SWOICH WYSOKO PŁATNYCH STOŁKACH LUB W PRZECIWNYM WYPADKU MÓWIMY ZA BURTĘ PO WSZE CZASY! Jeszcze raz powtarzamy do PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI. OD 01 STYCZNIA 2019 r. macie zlikwidować PODATEK od RENT i EMERYTUR. Jeżeli tego nie uczynicie, to w sposób bardzo kulturalny mówimy W Y P I E R D A L A Ć z RZĄDU, SEJMU i SENATU. PAMIĘTAJCIE, MY DOTRZYMUJEMY SWOICH OBIETNIC !

    Odpowiedz
  • Marbella(2018-12-16 07:12) Zgłoś naruszenie 01

    Jest to możliwe do zrealizowania tylko dla przyszłych emerytów, takich, którzy nie weszli jeszcze na rynek pracy i dopiero po zmianie stosownej ustawy. Wtedy będzie można opodatkować cały dochód podatnika. Obecnie składki ZUS pomniejszają dochód do opodatkowania. Stąd właśnie wypłacane emerytury są opodatkowane. Jeśli, po zmianie przepisów, składki ZUS nie będą pomniejszały dochodu do opodatkowania to wówczas emerytury nie będą podatkiem objęte.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane